L. Podmol je zpět! S dakarskou motorkou předvedl salto

Po bolestivé Dakarské rallye je opět v akci! Libor Podmol na tradičním Masters of Dirt v Rakousku uchvátil diváky, když se speciálem na dálkové soutěže hodil salto. A k tomu pak ještě přidal další trik. Přitom před více než dvěma měsíci si po pádu v první etapě na Dakaru udělal kompresní zlomeninu dvou obratlů.

Začátek roku pro legendárního freestyle závodníka nebyl úspěšný. Libor Podmol se chtěl ukázat na Dakarské rallye, na kterou dlouhou trénoval. Jenže po pádu byl vyřazen v první etapě, důvodem bylo zranění dvou obratlů. „Dakar mě už moc neštve, nejsem člověk, co se moc zabývá minulostí. Naopak pracuji na nové dakarské show, se kterou pojedu takovou menší tour v květnu. Konkrétně pak ve Vlašimi, Praze, Ostravě a v Olomouci. Jmenuje se to Dakarské šílenství a lístky jsou na Podmolbrothers.com,“ prohlásil Podmol, který ještě v únoru absolvoval další operaci. Před čtyřmi týdny si nechal vyndat veškeré kovové šrouby z levé nohy. „Zdravotně to ještě není na sto procent, ale už jsem zpět v práci,“ dodal s úsměvem Podmol, populární jezdec na motorce.

„Před čtyřmi týdny jsem si nechal na Malvazinkách od skvělého primáře Hospodára vyndat veškeré kovy z levé nohy. Operace byla divoká, šrouby se musely odvrtávat a dokonce se prý zlomil vrták, který se rozletěl se po sále. Nakonec se vše perfektně zvládlo. Čtrnáct dní jsem kulhal a teď jsem nějakých čtyři týdny v tréninku,“ popsal Podmol, který se už předvedl letos před diváky. Známá rakouská exhibice Masters of Dirt slavila dvacetileté výročí. A Podmol chtěl u vyprodané mezinárodní show rovněž být. V programu měl pro sebe vlastní část – když vjel do arény, na velké obrazovce běželo jeho video z Dakaru. „Pak jsem vyšvihl rovný skok, salto a salto s trikem, což lidi nikde na světě ještě neviděli na dakarském speciálu. Sklidil potlesk a jel zas do depa,“ popsal svůj moment Podmol, který je v současné době ve Francii, kde plně trénuje freestyle motokros. O víkendu ho totiž čeká v Německu akce Night of The Jumps, kde společně se svým bratrem Filipem a Matějem Česákem bude bojovat v závodě národů. „Mezinárodní závod v FMX jsem nejel od pádu v roku 2019 v Mnichově, při kterém jsem si zlomil obě nohy. Celkem se těším, ale rozhodně nechci nic uspěchat. Freestylem se hodlám bavit přes léto a od léta pojedu opět přípravu na rally Dakar 2024,“ dodal Podmol.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist