V Pacově uspořádají ME družstev Junior a WMX

Pacov v loňském roce hostil poprvé ve své bohaté pořadatelské historii závod mistrovství světa a na závěr sezóny pak přebíral od zástupce FIM ocenění „Nejlepší pořadatel“ seriálu MS MX3. Letos se MS v této třídě nejede, a tak agilní pořadatelé z AMK Pacov v AČR přijali výzvu v podobě uspořádání mistrovství Evropy družstev Junior a WMX, které se uskuteční o víkendu 23. a 24. srpna 2014.

V Pacově uspořádají ME družstev Junior a WMX
Pacovský propad má dnes již světové parametry a to nejen co se vlastní trati týče, ale i jejího zázemí. Tentokráte se zde v rámci evropského klání utkají nejlepší junioři a nejlepší ženy. Ženská družstva (WMX) budou tvořit vždy dvě ženy a Česká republika nasadí hned dva týmy.

Ten první bude tvořit momentálně nejlepší česká motokrosařka Lucie Simonová Terezou Hromkovou a druhý tým pak bude mít složení Barbora Laňková a Kristýna Řeřichová. Silné budou Italky v čele s novopečenou trojnásobnou mistryní světa Chiarou Fontanesi, které také jako jedny z prvních poslali svou přihlášku. Silné týmy budou mít určitě i Němky a Nizozemky, kde je velká a kvalitní základna WMX, velké ambice mají též Francouzky.

Juniorské týmy budou tvořit vždy čtyři jezdci – dva ve třídě 85ccm, jeden 125ccm a jeden ve třídě MX2 Junior. Třída 85ccm bude startovat samostatně a budou v ní tedy vždy dva jezdci z jednoho týmu, 125ccm a MX2 Junior pojedou sice kvalifikace zvlášť, ale nedělní jízdy pak společně, takže bude také v každé jízdě po dvou zástupcích stejného týmu. Očekává se zhruba kolem patnácti evropských reprezentačních týmů.

Česká republika bude mít dva juniorské týmy. Tým A bude ve složení Václav Kovář, Dušan Drdaj, Petr Polák a Daniel Stehlík. V B týmu se představí Martin Krč, Jakub Terešák, Jiří Matějec a Milan Šturma.

V sobotu 23.srpna 2014 nás v Pacově čekají volné a kvalifikační tréninky, odpoledne pak kvalifikační jízdy. V neděli 24.srpna 2014 jsou ráno na programu „warm-upy“, ale již dopoledne se odjedou první jízdy, druhé jízdy pak odstartují odpoledne.

Určitě si tento zajímavý motokrosový svátek zapište do kalendáře a přijeďte českým reprezentantům pořádně zafandit … !

Podrobnější informace zde budou v oficiální tiskové zprávě v týdnu před závodem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist