Orion - Moto Racing Group před Dakarem 2022: Blue army vyráží do boje

Závodní technika týmu Orion - Moto Racing Group je na cestě lodí do Spojených arabských emirátů a dá se říct, že ty největší přípravy má tým vedený Ervínem Krajčovičem za sebou. Teď už se ladí detaily a kompletní  jezdecké složení si kromě tvrdého tréninku našlo prostor pro tradiční setkání s novináři před startem soutěže.

Ještě chvíli a ve Spojených arabských emirátech se rozjede Dakar 2022 na plné hořáky. Český tým Orion-Moto Racing Group nebude chybět a bude mít dva zástupce ve třídě motocyklů, přičemž Martin Michek pojede se žlutým startovním číslem 10 v kategorii s asistencí a ostřílený mazák Milan Engel poprvé vyzkouší tvrdou kategorii male moto Original by Motul, tedy závod bez asistence týmu. Kromě kluků na motorkách pojede za tým Orion MRG ve třídě classic Martin Čábela s Olgou Lounovou ve starém Mercedesu G z roku 1989.

Tým během tiskové konference představil své plány a cíle pro Dakar 2022 a nejdříve o nich mluvil manažer týmu Ervín Krajčovič. Kromě plánů a organizace naťukl téma pravidel a jisté otázky spravedlnosti a fair play, kdy mimo jiné připomněl třeba nepochopitelnou výjimku továrních jezdců při maratónské etapě, kteří mohli spát v karavanech, místo společné noclehárny, jako všichni ostatní. Myslím, že v tomhle mu dá za pravdu úplně každý, a že takové privilegium na soutěž tohoto formátu nepatří. Ervín Krajčovič představil týmový kamion, po kterém už léta snil a letos se sen konečně stal skutečností. Finišovalo se hodně v tempu, ale výsledek stojí za to a tým má k dispozici pět lůžek, sprchu i pračku, kterou nejvíc ocení hlavně Olga Lounová.

Ervín Krajčovič dále řekl: “Po sedmi Dakarech bude velice zvláštní mít Milana Engela mimo náš tým, mimo naše zázemí. Máme ale ten pocit, že je teď v nejlepším věku se do této výzvy pustit. Milan zná KTM 450 RR, které máme zbrusu nové, jako málokdo ve startovním poli. S jeho rychlostí a navigační zkušeností bude určitě patřit mezi nejlepší jezdce své kategorie a věřím, že nebude daleko ani od jeho výsledků z předchozích let. Martin Michek dostal žlutý podklad elitního závodníka. Nejprve tomu tak nebylo, ale pak jsme začali řešit, proč. Nakonec jsme od organizátorů dostali za pravdu, takže spolu s nízkým startovním číslem bude hned od úvodních kilometrů v obležení těch nejlepších. Musí se vyvarovat větších chyb a pak věřím, že s nimi bude držet krok a dokáže být opět mezi nejlepšími.”

Během tiskové konkurence promluvil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček a připomněl, že Dakar 2022 se poprvé pojede jako Mistrovství světa v dálkových soutěžích FIA i FIM.

Skvělou zprávou je, že se na Dakar 2022 nakonec podívá i Milan Engel, i když to po těžkém zranění při rally v Maroku nevypadalo moc nadějně. Nová kategorie bez asistence je pro něj velikou výzvou a je připraven se porvat o co nejlepší výsledek. Milan na tiskové konferenci prozradil: “Je to nová výzva. Těším se na ní. Vždy jsem si chtěl tuto kategorii vyzkoušet a myslím, že je teď ten správný čas. Dohodli jsme se tak s týmem už někdy na začátku léta. Budu se snažit být rychlý, ale zároveň opatrný. Vše si musím opravit sám, takže bych nerad hned ze začátku závodu rozbil motorku a musel někdy do noci opravovat. Tým mi tedy bude spíš jen takovou psychickou podporou.”

Martin Michek se také nevyhnul zdravotním komplikacím, ale podle jeho slov to nebylo tak vážné, jako před rokem a před Dakarem trénuje, co se do něj vejde. Desáté místo z letošního Dakaru je pro něj velkou motivací a nyní by rád předjel sám sebe. Chce do soutěže dát 120%, už kvůli týmu a fanouškům doma. Určitě chce zamotat hlavu továrním jezdcům a porvat se s nimi o co nejlepší výsledek. Martin letos vybojoval vítězství ve Světovém poháru Baja a řekl: “Letošní rok byl v rallye a baje úspěšný. Na Dakaru se mi dařilo držet tempo s nejlepšími a formu jsem si pak přenesl do baji, kde jsme vyhráli titul. Teď mám ale v hlavě jen přípravu na Dakar 2022, kde budeme chtít obhájit skvělý výsledek v top10. Můj cíl je překonat sám sebe,” dodal Michek, který naznačil, že ho ještě spolu s Milanem Engelem bude čekat týdenní soustředění v Dubaji. “Ano, ještě před Vánoci poletíme do Dubaje, kde si těsně před Dakarem osvěžíme duny a hluboké písky. Je to ten nejlepší možný trénink.”

44. ročník Rally Dakar startuje ve Spojených arabských emirátech 2. 1. 2022, a Česká republika tam bude mít tradičně silné zastoupení. Náš web bude přinášet aktuální informace o českých reprezentantech a doufejme, že nás borci na motorkách potěší skvělými výkony.

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist