Jawa 50/23 Mustang (1977)

Vlastník Pepa1973
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 10.9.2016

plně pojízdný,vyladěný ke slušné spolehlivosti

První dojmy - První dojmy z tohoto modelu jsou 25 let staré.Tenkrát jsem na "mustanga"přecházel z pařeza a zdálo se mi,že neskutečně jede :)

Motorku bych doporučil pro - pro fandu na občasné vyjížďky, pro mladýho kluka na vyježdění nebo i na denní ježdění do práce

Mustanga jsem kdysi vlastnil cca 6let a bez větších poruch s ním najezdil 25000km.Vozil mě do školy,na vojnu,za budoucí manželkou a nakonec ještě do prvního zaměstnání (3 roky od jara do podzimu 40km denně).
Výhody:snadná opravitelnost,dostupnost dílů a rozumné náklady na opravy i případnou celkovou renovaci.Pokud člověk vychytá všechny mouchy,jedná se o spolehlivý stroj schopný denního ježdění,třeba do práce( vyčištění nádrže,karburátoru,výfuku,výměna komponent zapalování svíčka ,kondenzátor, přerušovač,vyčištění všech kontaktů elekroinstalace ad.)
11/2015 -na Mustangovi jsem odjezdil bez jediné poruchy sezónu-téměř denní dojíždění do práce cca 5km.Mezitím jsem nalakoval nádrž,blatníky do původní barvy,
Přistoupil jsem konečně taky ke kontrole motoru-stav válce dobrý,kroužky předchozí majitel zřejmě měnil(jako nové).Zjistil jsem ale velkou vůli pístního čepu v pouzdru ojnice-pouzdro vyměněno za nové.

Milan1963
Milan1963 napsal 29.04.15 v 14:21 10b.

Opravdu krasavec, 10 bodů.