Yamaha FZ6 Fazer (2008)

Vlastník Hurweiss
Vloženo 25.4.2015
Aktualizováno 27.4.2015

Hravá, pro mě dostatečně silná motorka, která může jezdit klidně, ale nejvíc si začně libovat ve vyších otáčkách a pak se v ní projeví skrytá síla. Chvíli to v opojení mačkáte naplno a pak se ozve v hlavě "hele, hele, v klidu jo?" ..

Honda CB 600F Hornet: Fazera mi vybral kámoš, co obě moto projel..
Ducati Monster 600: V diskuzích se dost psalo, že dvouvál je jankovitější než čtyřvál - a jsem už starší člověk.. :)

První dojmy - moje vůbec první moto. Koupeno 2013, najeto měla asi 18.000km. První jízda od garáže (měl jsem nervy, jak na prvním rande) a málem jsem přeletěl křižovatku rovně přes chodníky :) Síla, hřmotná síla mezi kolenama, vítr, krásnej zvuk, muž-stroj..

Motorku bych doporučil pro - Každému, kdo chce zábavnou, spolehlivou a dobře ovladatelnou moto. Někomu nemusí šestikilo stačit, mě těch 100koní na 200 kilo stačí bohatě..

Doplňky na motorce - padáky, Gipro
Možná dám jiná zrcátka, držák značky, blinkry a páčky. Rád bych na delší výlet a tak asi koupím i kufry

Po pár seznamovacích jízdách jsem si nainstaloval padáky a Gipro - zkoušel jsem často řadit neexistující kvalty :) Po pár týdnech jsem se začal snažit víc to pokládat, ale pořád mám trošku hrachy. Když vidím jiný borce, co na cestě na Doksy vyletí v zatáčce proti mě a hladí rukou asfalt... no dejte mi svátek :D
V pražských zácpách super. Předjíždění si užívám, stačí to z pětky hodit na 3, otočit heftem a máte pusu od ucha k uchu, jednou mi sice zatuhnu, když jsem za to rval v mírný zatáčcce a najel na prach, ale zvládli jsme to.Stejně tak v serpentinách u Berouna, kdy jsem málem ukrad zrcátko v zatáčce protijedoucímu autu. Ale to byly jediný 2 horký chvíle.
Po 1. mojí sezóně v 2013 jsem se ve druhé odvážil někoho posadit za sebe a vždycky, když jedu ve dvou, tak jedu v klidu.
Zatím jen měním olej a filtr (dávám Yamalube a K&N), závady žádný. Vždycky, když jsem dojel k domu a dojížděl na neutrál kegarážím, tak jsem slyšel z motoru takový divný ševelení, ale pak jsem se dočetl, že je to normál a uklidnil jsem se :)
S Fazerem jsme se párkrát svezli i v lijáku a ani tehdy mě to nepřestávalo bavit. Přistihnu se, když správně zaklapne kvalt a zatáčka se povede perfektně projet (v mých možnostech ovšem), pod helmou se idiotsky usmívám a chce se mi brečet. Je to blaho..

PePe89
PePe89 napsal 02.05.15 v 10:26

Taky jsem o ní kdysi uvažoval,
Vypadá skvěle, ať slouží a mnoho šťastných km

Hurweiss
Hurweiss napsal 27.04.15 v 19:06

díky, opravím.
Z toho je vidět, že jsem odborník no..

MARTlN
MARTlN napsal 26.04.15 v 17:29

Fz6 nikoli fz600, ale fajn volba.

bedík
bedík napsal 26.04.15 v 07:50 10b.

Kráska mnoho štastných km ;)