Babetta 207 (1977)

Vlastník daniel009
Vloženo 7.4.2015
Aktualizováno 22.6.2015

Zháňal som babettku na diely pre moju druhú 207 a táto bola za schopnú cenu,tak som ju vzal.

První dojmy - No prvé dojmy veľmi pozitívne,nakoľko babetta bola vo veľmi zachovalom stave.6 či 8 rokov stála bez pohnutia,tak bola potreba ju poriadne prečistiť.

Kúpil som ju od pána,čo na nej jazdil,keď bol puberťák a potom sa odsťahoval a babetta stála.Upratoval garáž a ,,našiel" tam toto zelené čudo.Hovoril mi,že už aj zabudol,že dajakú babettu má :).On to nepotreboval,hodil to na bazoš a ja som mal záujem,tak som ju zobral za pár desiatok eur.Kúpa to bola dosť vydarená.Lak na tom nebol najlepšie,ale brzdy išli oproti mojej prvej babette parádne a motor vyzeral ako po nedávnej kompletnej generálke.Prečistili sme karbec,nádrž,kúpili nové sitko a tesnenie na pal. kohút a už som len jazdil.Babetta jazdí doteraz.Niekoľko drobných porúch sa vyskytlo,ale nič závažné.Pri kúpe mala babettka na tahometri nabehaných cez 70 tisíc km,ale stav mopeda tomu nesvedčoval.No neviem,bývalý majiteľ nevedel históriu babetty,tak je možné,že sú aj skutočné,ale ta neviem.
Pôvodne mala byť na diely,ale tak nejak som to skombinoval a obidve babetty jazdia.Momentálne mi tam treba vyčistiť výfuk,nahodiť kryty,zapojiť svetlo,dať karburátor a tak.Furt sa v tých babettách rýpem,prehadzujem diely z jednej na druhú,tak preto je tam roboty :)
14.5.2015-Babettka dostala nový zelený lak,striekal som to kompresorom.S výsledkom som spokojný..Robotka na 3 dni :)
22.6.2015-Momentálne je to jediný pojazdný jednostopový stroj v domácnosti.Druhá babetta je zadretá a jawu generálkujem