Simson S 51 Elektronik (1985)

Vlastník daniel009
Vloženo 6.4.2015
Aktualizováno 6.4.2015

Oproti babette podstatne vyšši výkon,ale ako rýchlo som tento simson kúpil,tak rýchlo som ho aj predal...

První dojmy - Ako som už spomínal výkon sa ma zdal super,nakoľko som predtým jazdil len na babette 207.Mal tam 12z. kolečko do sily a 4 hore kopcom nebol problém.

Rovesníci preháňali pioniera,babetty 210 ja som na svojej 207 nestíhal.Mal som 14,2 babetty 207 v garáži a túžbu po nejakej silnejšej motorke,tak sme kúpili tento simson za 200eur.Kúpa to bola unáhlená a nie veľmi vydarená.Motor by v najbližšom čase potreboval go a kostra bola v stavom takom,že predtým mladík,čo ho vlastnil,jazdil s ním v lese a očividne ho nešetril.
Tento simson ma naučil ako sa riadi normálna motorka-radenie rýchlostí,práca so spojkou ... Ale urobili sme unáhlené rozhodnutie a rozhodli sme sa ho predať,lebo doňho trebalo investície.Mohol som ho podržať aspoň do tejto jari alebo ho zgenerálkovať a nechať si ho.Ale dal som ho na inzertný portál a do týždňa prišiel záujemca a zobral ho.Predal som ho v jeseni a potom som celú jeseň a zimu zháňal motorku,až mi to potom išli riadne na nervy.Mal som ho fakt nechať,lebo 6 mesiacov pozerania inzercií,následne obhliadky zopár motoriek,ktoré ma vôbec neoslovili a stále dokola.Čakal som,že za ten čas urobím nejakú podarenú kúpu,ale nakoniec som kúpil za takú normálnu cenu jawku 250,čiže som si mohol ušetriť to hľadanie a kúpiť rovno v jeseni.
Jazdilo sa na ňom dobre,ale pre výkon trebalo dosť točiť.Keď som to nevytočil,tak som mal problém vyliezť kopce.Elektrika tu bola naprd.Dali sme tu nové žiarovky do svetiela a pri prvom naštartovaní a pridaní plynu nám ich odpalilo.Brzdy ako tak išli.Motor mal aký taký výkon,ale jeho životnosť bola asi 1-2 sezóny.
Predali som ho po mesiaci či dvoch,čo som ho mal,ale za ten čas som si na ňom zajazdil a veľmi som ho ani neopravoval.Bol to elektronik prerobený na enduro.
Simsona môžem len a len odporučiť.Keď zoženiete zachovalý kus,tak to je dobrá motorka na krátke vzdialenosti-do práce,do školy,ale aj v teréne sa s ním dá jazdiť a je najlepší pre začiatočníkov na naučenie.