Jawa 250 Pérák (1953)

Vlastník FatBoySlim
Vloženo 17.3.2015
Aktualizováno 17.3.2015

Je to Jawa 250 z 53. roku a nyní prochází celkovou renovací s důrazem na detail. Už jsme ve finální fázi a to přímo u linkování a legislativní mašinérii

První dojmy - ento stroj můžeme rozdělit do tří fází, podle toho jaké úpravy se na něm za dobu výroby uskutečnily. Jen chci upozornit, že rozdílné díly ze starších péráků se mohli objevit u novějších strojů, podle toho, co měli při montáži k dispozici. Péráky může rozdělit do tří typů a to: „FJ“, „Zbrojovka“ a „Komunista“. První pérák který sjel z výrobní linky byl stejně jako předválečné Jawy, pod označením FJ, podle zakladatele značky Jawa, Františka Janečka. Podle toho označení „efjéčko“. Vyráběl se 1946 – 1948. Další typ byl Zbrojovka a to z důvodu příchodu komunistů, kteří Jawu připojily pod Zbrojovku Brno i když se Jawy vyráběly stále v Praze Nuslích a ne v Brně. Tento typ se vyráběl 1948 – 1949. A poslední typ byl Komunista který se vyráběl 1450 -54.

Moto před

Motor po rozpůlení a generálce (klika,ložiska,kroužky...)

Bařislav
Bařislav napsal 24.03.15 v 17:06 10b.

Přeju at se renovace povede a práce ti jde od ruky zase bude další zachraněná jawa fakt super

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 18.03.15 v 23:33 10b.

dobře to děláš!!! Ale já taky nésu béčko akorát mám poněkud mladší milenky a tudíž větší dostupnost dílů.Sidekar mě asi sežere na něj je všecko hrozně drahý.

Dolin
Dolin napsal 18.03.15 v 12:17 10b.

PĚKNÝ KUS!