ČZ 125 (1947)

Vlastník 9B0017
Vloženo 8.3.2015
Aktualizováno 3.10.2016

Rozšířil jsem stádo motorek o tento veterán, který je potřeba dát dohromady, opravit, nalakovat a nachromovat

První dojmy - První dojmy jsou super, protože jsem motorku dostal nečekaně k narozenínám, je to takové dědictví otců...Teď je potřeba dát motorku dohromady, sehnat díly, nechat nachomovat, pořídit nové pneu, opravit lakování a snad to bude i jezdit...uvidíme...

Tento stroj jsem si až tak nevybral a byl jsem s ním prostě obdarován a nedalo mě, nechat ho jen tak stát a dál reznout, zvláštˇ, když na něm jezdili v rodině dvě generace a jsou od něj všechny doklady, včetně servisního manuálu a techničáku...dost dobře nevím, co tu pindat, aby toho bylo pět řádků, které stejně nikdo číst nebude. V každém případě zde můžu napsat svůj názor na současné snažení Jawy...Spousta lidí očekává nějaký revoluční model s kterým Jawa snad někdy přijde...Bohužel jsou to vždy nevkusní bastardi, které si může koupit opravdu jen magor... Přitom tu máme několik vysokých technických škol, několi fakult průmyslového designu, plno nadšenců a mladých schopných návrhářů. Motor by se dal pořídit od nějaké specializované firmy, která je navrhuje a je jich v Itálii hned několik...Motory kupuje i třeba Yamaha. V této době frčí retro a já mám dojem, že takový Ogar nebo California jsou cool, takže kdyby Jawa udělala něco, co už tu bylo, chromované špice, kůže , jednoduchá retro motorka a dala tam moderní motor splňující limity, asi by se nikdo nezlobil, že motor není čistě český výmysl, ale motorky by se prodávaly...jen se mrkněte na některé veterány Jawa a CZ ...a třeba nové tak populární BMW R nine T je dost retro motorka s velmi moderním motorem...

9B0017
9B0017 napsal 18.10.15 v 09:55

Ahoj všichni, tak jsem začal s chromováním...když se tak dívám na ten kontrast starého, nefunkčního původního a prací jakou dělá Míš ve své dílně, tak mě to nedalo a nechám ji od něho i nalakovat, kde bude třeba, aby to byl zase CZ Indian

Cháris
Cháris napsal 02.10.15 v 02:05 8b.

yohny
yohny napsal 18.04.15 v 11:49 10b.

Krásné a luxusní téčko v tomto stavu bych vůbec nepřemýšlel o renovaci nechal bych jí tak jak je rozebral namazal a opravil mechaniku a muže se vyjet přeju hodně radosti s tímto krásným motocyklem

9B0017
9B0017 napsal 12.03.15 v 21:50

ahoj, díky za radu...ale co ta rez??? ty nákolenice asi původní nejsou, to jsem nikde neviděl...černou bych nechal, ale rád bych obnovil ten chrom

Hedwik
Hedwik napsal 10.03.15 v 21:04

Ahoj, děkuji za navštívení profilu mé Zetky Tačuda :) Jak se tak dívám na tu tvoji, tak až na detaily bych motorku nechal tak jak je. Má krásnou patinu, ošetřil bych jen některé díly, sundal nepůvodnosti a máš skvělou motorku. Jestli chceš však jezdit, sehnal bych si tutéž nebo céčko a zrenovoval bych si ji. Této je na renovaci škoda. Rád se určitě podělím co a jak.