Yamaha XJ 600 (1988)

Vlastník vraver
Vloženo 17.2.2015
Aktualizováno 16.7.2015

Nádherná klasika z 80tých let, kdy jsem takové stroje měl doma v pokoji jen na plakátech.

Motorka koupena od FIRMA:YoungTimerMoto.cz (Bílé Předměstí - Profesionální přístup, zapálení pro věc, jsou to nejen obchodníci ale hlavně velcí fandové.

První dojmy - Jedním slovem nádhera, vrátil jsem se o cca 30 let zpět v čase, je ještě o rok starší než můj syn, jízda zatím jen kousek kolem bloku, museli jsme to zkusit oba dva, jinak to prostě nešlo.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo má rád klasiku jako já, jsem starej leštěnkář, nebo třeba pro sběratele.

Doplňky na motorce - Žádné nejsou a ani nebudou, moto je v originálním stavu a tak i zůstane.

Už dlouho jsem si něco takového přál mít doma a naskytla se náhodná dobrá koupě, najeto zatím nic, jen kolem bloku na zkoušku, chytá na brknutí, vše je originál a funguje tak jak má, každá kontrolka, výfuky jsou v černém chromu včetně svodů, mají na tu dobu parádní silný zvuk, jako kdyby to nebyl obsah 600 ale dvakrát tolik, na tachometru má 27500km a vypadá to podle celkového stavu, že to je pravdivé, bylo o ni vzorně postaráno a nebyla nikdy napadena tzv. kutilem (tunerem) domácím, o to mi hlavně šlo, posez je příjemný a vše je tak jako by Vám to dělali na míru, dle TP je to 37kw, bylo to pro Němce uškrcené, je to jen v přírubách od karburátorů, jde to lehce odblokovat, důvod ale asi nebude, je to na projížďky na pohodu a za pěkného počasí, je to škoda ušpinit.
Musím jen koupit nové obutí, jsou tam pneu staré 12 let, vzorek dobrý ale riskovat to nebudu, na cestování je to asi v pohodě, v Německu na tom jezdí dodnes a s plnou náloží,

14.3.2015
Tak jsem se včera svezl asi 50km, pocity parádní, jede to nádherně a je to asi už otevřené, tahá to parádně, vyměnil jsem olej, filtry, svíce, brzdovou kapalinu, nové gumy, gufera a olej ve vidlích, chová se to jako nová motorka, ergonomie přímo špičková a to měřím 186cm, vše je tam kde má být, mám z toho velkou radost.

26.4.2015
Tak střídavě já nebo syn, k dnešnímu dní najeto od koupě cca 700km, vše funguje bezvadně, na ten věk a rok výroby perfektní, vzbuzuje obdiv kdekoliv se zastavíme.

CupcakeEternity
CupcakeEternity napsal 14.06.19 v 11:12 10b.

Krásná XJ600 v jedné z nejhezčích barevných kombinací

cernyvasa1974
cernyvasa1974 napsal 19.06.15 v 21:49 10b.

Je nadherna, kdybych mel penize, tak si ji koupim. Take sem ji kdysi vlastnil a svezeni bylo nadherne. Dodnes mi mrzi, ze sem ji tenkrat prodal. Hlavne at se tenhle nadherny kousek dostane do dobrych rukou. Nejradeji bych si ji koupil sam i kdyz jsem na choppry a vlastnim intrudera vs 600.

PetrGT6
PetrGT6 napsal 29.04.15 v 23:37

Krásná klasika, na tvého bývalého bývalého Banďoura jsem si pořídil taky speciální leštěnky a zubní kartáček na čištění řetězu, takže sice jezdim, ale udržuju to ve stejných šlépějích
Možná si časem taky pořídim starou motorku, takže tomu hrozně fandim!

puffybodie
puffybodie napsal 17.03.15 v 07:06

Pekny kousek. V lete loni jsem se tam dival na tu jinou cervenou, ale pak ji nekdo vyfoukl Nakonec teda XS400 od tama, ale moc velka spokojenost a firma na to se da rict jen jedno - Skoda, ze tady neni vice takovych poctivych v CR

danny3716
danny3716 napsal 24.02.15 v 20:41 10b.

To je nádherný kousek , jak z výrobní linky