Kawasaki GTR 1400 (2007)

Vlastník Blade900RR
Vloženo 16.2.2015
Aktualizováno 16.2.2015

Krásná, rychlá, pohodlná a neskutečně dobře ovladatelná

První dojmy - Padla do ruky hned při první jízdě a cestu domů jsem si navzdory počasí neskutečně užíval. Byla noc, pršelo, teplota okolo 9°C a po 220 km v sedle mi bylo líto, že už jsem doma a musím ji dát do garáže. Příjemně mě překvapila ovladatelnost, vodí se mi lépe než FZ1, kterou jsem měl jako předchozí stroj a která je o cca 80 kg lehčí. Jedinou věc, která mi vadila je ovladač výstražných blikačů na straně plynu, abych na něj dosáhl tak musím částečně pustit plyn. Na Fazeru byl na levé straně řidítek, což mi vyhovovalo víc.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro každého koho už nebaví jezdit kolem komína.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi Puig, navigace Gorider excalibur, vyhřívané rukojeti Oxford, gelové sedlo bagster, hliníkový nosič a třetí kufr givi. V současné době mám objednaný homologovaný laďák od německého výrobce bodis

Chtěl jsem cestovní stroj, co něco uveze a na kterém nebudu utahaný po pár stech km.
Podvozku nemám co vytknout, cítím se na ní velice jistě i na nerovné silnici a při jízdě ve dvou prakticky nevím o spolujezdci. Brzdy dobře dávkovatelné, citlivost tak akorát, není problém uvést v činnost ABS i při relativně slabém stisku (opět srovnávám s Fazerem).

Od motoru bych očekával trochu větší zátah od nízkých otáček, při předjíždění je lepší si podřadit. Holt daň za delší převody a příznivější spotřebu, která se dle počítače ustálila na 5,6 l/100km na zatím ujetých 3000 km, kde nechyběly i hodně rychlé přesuny po dálnicích i couračky po městech v kolonách.

Trochu mě překvapilo, že motorka nemá prakticky žádné úložné prostory (kromě malé schránky na nádrži, kde vozím lékárničku). Byl jsem zvyklý na jiných moto vozit pod sedlem řetěz, lékárničku, žárovky, pojistky, nářadí.

Moto poskytuje velice dobrou ochranu před povětrnostními vlivy. Důkazem může být podzimní cesta k Balatonu (cca 900 km) při teplotách okolo 2-5°C a mrholení.

Blade900RR
Blade900RR napsal 27.10.15 v 06:16

Michale, to je přeci Tvůj zahradní traktůrek

ridermann
ridermann napsal 26.10.15 v 20:35 10b.

co to stojí na tý první fotce vlevo za skůtra?

BadRX
BadRX napsal 28.07.15 v 08:36

Bezva stroj!

holtík
holtík napsal 17.02.15 v 17:42 10b.

Také jsem ji moc chtěl, ale ten výkon mě odradil. Tak opatrně. Deset bodů dát musím.

.Banán.
.Banán. napsal 17.02.15 v 17:14