Suzuki DR-Z400E (2004)

Vlastník dalasek
Vloženo 16.1.2015
Aktualizováno 16.1.2015

ideální stroj jak na cestu(krátkou) do práce tak i na víkendové vyblbnutí na poli v lese i lehčím motokrosu

Suzuki RM-Z250: servisní intervaly, světlo( při pozdních návratech z kaleb)

První dojmy - ikdyž totálně serete na údržbu jako předchozí majitel..pojede to furt

Motorku bych doporučil pro - vhodné snad pro všechny, kteří z něho dosáhnou na zem (tedy krom mé přítelkyně :D )

Doplňky na motorce -

Původně jsem pokukoval po rmz 250 nebo yzf 250, ale jelikoz nejsem uplný motokrosař a taky jsem chtěl kupovaný motocykl občasně využít jako dopravní prostředek (světlo) a v neposlední řadě taky z důvodů servisních intervalů, jsem dal přednost právě drz 400 e. Motorka se mi líbila vzhledově, dle recenzí měla zvládat vše co jsem od ní očekával a proto jsem se vydal nějakou pořídit. Přestože to není moje první koupená ani prodaná motorka, byl jsem na ni byl tak naddržený, že jsem zcela zaslepen tím, jak už na ní jezdím, koupil tak trochu naleštěného šrota. První drobné závady se projevily již po pár vyjížďkách, kdy se začaly povolovat šroubky snad ve všem a postupem času se počal linout zesilující se klepavý zvuk z motoru, kterému jsem nějak nevěnoval pozornost skrz dříve zmiňovanou nanddrženost. Rozhodl jsem se tedy, že vyzkouším jak dlouho to motor vydrží, páč počítám s tím, že budu muset motor géóčkovat totálně a kompletně. Na to, že motor klepe už asi rok a půl, oleja saje jak kalové čerpadlo a vydává opravdu zajímavé zvuky, chytá na drc za studena i tepla a na čtverku se dá s lehkou pomocí prokluzu spojky postavit na záda. Tudíž co se týče výdrže, ta je obdivuhodná.
Jinak podvozek je trošku měkčí než bych si představoval (ale možná to bude i mou drobnou obezitou). Brzdy taky nejsou žádná extra třída, ale pořád se bavíme o "ostrém tupém enduru" tudíž v téhle kategorii bych je hodnotil uspokojivě.
A poslední otázka: Dá se s moto i dobře cestovat? stoprocentně pokud jste našrot nebo nejedete po asfaltě dál jak 6 km :) po polních cestách se s ním dá "pohodlně" urazit i 100 km za den.

Pool.Deviant
Pool.Deviant napsal 17.01.15 v 18:46