Jawa 250/590 (1965)

Vlastník LiborL.
Vloženo 14.12.2014
Aktualizováno 8.6.2022

250 / 590 Sport. Jedna z prvních vyrobených, č.výroby - něco málo přes 3tis. Má ještě nastavovaný zadní blatník.

První dojmy - Co napsat ? Opět motorka před renovací. Sice se při zkušební jízdě pohybovala vlastní silou, ale stav obdobný jako u mých ostatních před renovací. Je na ní také dobový tuning, hlavně barvou.

Je to moje úplně první Sportka, kterou jsem si pořídil někdy v roce 2002. Také je připravená k renovaci včetně důležitých dílů. Nevím zda je to náhoda, ale oranžových motorek mi prošlo rukama několik. A vysvětlení ? Evidentně silničáři za totality fasovali spousty oranžové barvy, kterou se natíralo kde co .

9.11.2015 bohužel, ...Jawa je na prodej, viz inzerce.

23.4.2016 - tak jsem prodej zrušil. Než ji prodat někomu na blbnutí do lesa nebo poslouchat nekonečný kecy o tom, že je to vlastně bezcenné a že smysl mají pouze doklady tak cca max. do 5tis., tak si jí radši nechám. Arogance některých kupujících je otřesná.

19.4.2022 jsem Sportku prodal. Nebyl čas ji za 20 let zrenovovat. Prostě moc práce, moc dalších projektů, tak je lepší, když ji má někdo, kdo jí dá druhou šanci.

8.6.2022 Dnes mi přišli fotky z renovace od nového majitele. Za tak krátkou chvíli velký pokrok. Jsem rád, že je v dobrých rukou. Tak ať se renovace brzy dokončí a přeji novému majiteli spousty najetých km a zážitků

LiborL. napsal 03.01.23 v 14:56

Zde je odkaz na zrenovovanou motorku od nového majitele:

Špíďa81
Špíďa81 napsal 14.12.22 v 15:34 10b.

Nakonec se vše podařilo. Na youtube jí najdeš hotovou. Můj kanál je Davidovy motocyklové renovace.

LiborL. napsal 08.06.22 v 07:31

Motorku jsem prodal

LiborL. napsal 18.12.14 v 12:57

Na téhle motorce je v TP, na štítku, na rámu i na motoru uveden typ 590. A vše souhlasí s původním TP.

Dolin
Dolin napsal 17.12.14 v 15:30

Já mám taky jednu z prvních z ledna 1965. Zajímalo by mě co máš na šítku, kostře a motoru? Já mám na motoru a kostře ještě 559. Na štítku 590!! A v TP také 590!