Jawa 50/23 Mustang (1976)

Vlastník Procko
Vloženo 4.11.2014
Aktualizováno 15.4.2015

Vyjížďka povánoční a testování nové helmy

Vloženo: 25.12.2014, Uskutečněno: 25.12.2014, Stav tachometru: 28 km, Zhlédnuto: 13x

Ahoj,

tak se Vám opět musím pochlubit se svou vyjíždkou. Byly celkem tři ale ta prostřední nestojí za zmínku, rptože jsem jel s přítelkyní na letiště, kde jsem se ji pokusil vštípit základy ježdění na SILNÉM stroji.

Její samotná jízda dopadla úspěšně. Nespadla a Mustyho ani nijak nepoškodila. Sice řazení z 1. na 2. rychlostné stupeň postrádalo spojku ale díky tomu, že jsem jí to raději nechal vyzkoušet jen asi 2x, tak stroj moc neutrpěl

První vyjíždka byla ryze spontální, neměl jsem pevně daný cíl a podle toho taky vypadala trasa, většinu času polní cesty a akorát na zpáteční cestě jsem si to šinul po asfaltce. Nejdříve jsem vyrazil k novému přejezdu, kde jsem chtěl zjistit, jestli je bahna malo nebo moc. No, bylo ho tak akorat, místy sucho, místy louže a nebo trošilinku bahýnko. Takže jsem usoudil, že by to dneska šlo a šel do toho po hlavě. No jasne, že za 100m přišlo už slušný bahno a celý se mi to malem vymstilo studenou koupelí ale ustál jsem to a pokračoval opačným směrem k Panavu. Za panevem jsem to ze strany polí okolo nádraží, kde jsem se nasral a strhnul ochranou fólii z černé clony v přilbě. Po menším boji s fólií jsem to vyhrál a fólii odstranil, byla fakt festovně "přilepená". Pak jsem to stočil na polní cestu mezi pole chmelu, kde jsem kdysi už jel ale díky bahnu zasral Mustyho tak, že se mu ani kola netočila. Tentokrát ale vše proběhlo v pohodě a po kraji cesty jsem ji zdárně a čistě projel kolem posedu až na asfaltku. Tak jsem to stočil k domovu ale hrozně jsem se divil, proč mi to na 3.ku nechce jet. Napadlo mě, že proti mě asi slušně fouká ale když kolem není jediný lsíteček na stromě, těžko se to za jízdy pozná. Takže otočka o 180° a pokus o další rychlostní rekord No ano, jistě, plná 3 a krásně to letělo. Trasu, kterou jsem předtím jel asi 5 minut jsem teď zmákl za 1/3 času. Takže opět otočka k domovu a klidně za 2 a pomalu ale jistě se sunout k domovu. V tenhle moment jsem se už ale začal pomalu třepat zimou a už už jsem si říkal, že už se na to dneska asi vyprdnu, že je kosa a že nemám s sebou svoje oblečení na motorku. V klidu jsem tedy dorazil domů, kde jsem nechal Mustyho odpočívat na dvoře, aby byl všem na očích a aby ho mohli obdivovat

Oběd. Kachna, knedlík, zelí.

Poslední projížďku jsem si udělal potom, co jsem doma vysadil přítelkyni a že bych si eventuálně ještě jel provětrat šunky. Tentokrát jsem už ale zvolil trasu pouze po asfaltce, pěkně přímo a klidně. Dokonce jsem jednoho blázna, co jel Octavii a nejspíš se až moc kochal krajinou předjel ale pak mu asi došlo, jak by se cítil, kdyby ho předjel Mustang a ujel mi...přirozeně jsem ho nechal, nebudu se za ním honit na úkor spotřeby Švihnul jsem to nakonec na cyklostezku, ano, porušil jsem zákon ale v tyhle teploty se moc cyklisti požitkáři nezjevují venku, a vyjel až na menší kopeček, kde byl kříž a nějaké lavičky. Tam jsem na par minut vypnul stroj a kochal se tichem a tím, jak mi o helmu krásně hvízdal vítr Samozřejmě pak Musty zklamal a nešel nastartovat ale jelikož jsem se vracel z kopce, stačilo se jen odrazit a ihned blafnul, jako za mlada, i když je mu už 38 let. Cesta zpátky byla víceméně nudná, furt za 2 ale na jedné malé křižovatce mě překvapilo auto, že mi opravdu dalo přednost, sice mohl projet a ani jeden z nás by nebyl ani omezen, ani ohrožen ale udělal to tak, jak udělal. Dokonce mi při zpáteční cestě nebyla ani taková zima, jako před obědem.

K velkému testu nové helmy Ozone A188 černá matná 1 749 Kč, doprava zdarma.

Je to moje úplně první helma a už jakmile mi přišla, zamiloval jsem se do ní. Je sice pravda, že to není žádná cenová špička a materiál je "jen" termoplast ale mě se líbí a má príma sluneční clonu, která mě překvapila, že se dá sklopit i na dioptrické brýle . Jediné, co mě trošku sklamalo bylo to, jak lehce se ta věc dokáže začít zamlžovat. Stačí si ji úplně zaklapnout a vydechnout a už se udělá na plexi mlha. Jasně, stačí si nechat malinkou škvíru a problém je vyřešen ale stejně, to nešlo udělat odvětrávání lépe? Chápu, přilba za 1 749 Kč s dopravou zdarma nebude mít super sofistikovaný systém proti mlžení. Ale nevadí, mě se moc líbí a už jsem si na ebay objednal reflexní pásku, kterou si dám zezadu helmy, aby byla lépe vidět. Ta matná černá barva opravdu není zrovna do oka bijící.

Celkově bych helmu, jako svou první hodnotil velmi kladně, nic drahého, vzhledově decentní a jistě i ochrání.

Díky za přečtení, snad se líbilo

• Temp-o-mat

Ahoj, tak jsem se asi po roce zase dostal do 50tkové nálady a začal ladit mustyho. Vyhodil jsem sportovní filtr, protože to akorát řvalo a myslím, že byla chudá směs, díky otevřenému sání a tomu, že jsem nelaborov

Vloženo: 29.05.2016
    Uskutečněno: 29.05.2016
  • po 220km

Ahoj, jak název napovídá, mám za sebou svých prvních 220km, teda aspon podle té elektronické věcičky, co jsem si pořídil. Celkem šikovná, z ebay za pár korun. Jaké byly moje dosavadní poruchy? 1. minulý týden

Vloženo: 17.05.2015
    Uskutečněno: 17.05.2015
  • Den úprav

Ahoj, dneska mi to zase nedalo a strošku jsem se pustil do oprav a kutilství. Našel jsem si na netu, že plno lidí si dává místo krytu zapalování plexisklo. Docela se mi to zalíbilo a tak jsem si taky jedno sehnal.

Vloženo: 03.01.2015
    Uskutečněno: 03.01.2015