Kawasaki Zephyr 550 (1999)

Vlastník STEPIondra
Vloženo 26.10.2014
Aktualizováno 23.11.2014

Moje první velká motorka, s kterou jsme prožili moje motorkářské začátky. Za těch pár roků jsme toho spolu prožili dost.

První dojmy - První dojmy byly skvělé.Na Zephyrkovi se jede krásně, je klidný, táhne od spodku, nízké těžiště, krásný zvuk. Nemluvě o spolehlivosti. Prakticky bez oprav, jen běžný servis. Prostě bomba a za nic bych ji neměnil co se týče začátku. Jednou si jej koupím zase ;)

Zephyrka jsem si vybral jako první mašinu, protože posed mi byl příjemnější, než u spousty jiných motorek do 25kw (Honda CB500, Kawasaki ER5, Suzuki GS 500 atd...). Zároveň se mi hrozně líbil klidný motor a zátah od nízkých otáček. Pro začátečníka je podle mě důležitá i ovladatelnost, což díky nízkému těžišti této motorky je skvělá volba.

Za tu dobu, co spolu brázdíme silnice musím vyzvednout jízdní vlastnosti, jede opravdu krásně a čitelně, motor krásně táhne, brzdy jsou na motorku více než dostatečné díky dvěma kotoučům vepředu. Jediné mínus je jízda ve dvou, při rychlostech kolem 80km/h už je v případě předjíždění počítat s tím, že akcelerace nebude taková, jak když jede člověk sám a je potřeba najít si dostatečnou mezeru.

Na Zephyrkovi jsem letos absolvoval ČR - AT - SLO - IT - SLO - CHR - SLO - AT - ČR, což bylo nějakých 2000km během týdne. Déšť, chladno, ale i silnice po pobřeží za neskutečných pařáků. Nádherná dovolení i díky motorce, celou dobu se mi sedělo příjemně, užívali jsme si každý společný kilometr. Jen v dešti měl taťka na cesťáku výhodu že byl schovaný. Ale pro mě, milovníka naháčů, tohle není nevýhoda, jen je to taková "daň" za krásu motorky.

STEPIondra
STEPIondra napsal 27.10.14 v 18:02

Momentálně je Zephyr na prodej, ale výběr to byl skvělý. Jednou bude doma znovu, na lítání kolem komína ;)

justyn
justyn napsal 26.10.14 v 09:27 10b.

Parádní klasika a rozumný výběr Tak ti přeji mnoho dalších spokojených km v sedle Zephýra Jasných 10B