Kawasaki Zephyr 550 (1991)

Vlastník Charllie_way
Vloženo 16.10.2014
Aktualizováno 16.7.2019

Kawasaki Zephyr ZR 550 je nestárnoucí japonská klasika - z řady naháčů před dvaceti lety, kterých už po našich silnicích jezdí opravdu málo.

První dojmy - Láska na první pohled (bohužel nepojízdná). Do domácí dílny tak musela dojet přikurtovaná ve vypůjčené dodávce a celou zimu jsem dělal generálku motoru. Vyměnit se musela všechna ložiska, primární i rozvodový řetěz a dílčí opravu si vyžádalo odlomené uložení řadící páky. Po nastavení časování motoru se ukázalo, že sladit dohromady čtyři karburátory bez příslušného vybavení bude nad mé síly a tak se ho ujal zkušený mechanik z Kostelce nad Č. L. První jízda pak nastala v noci domů (bez dálkového světla) s nejistotou syrového a nezaběhnutého stroje. Čtyřválec ovšem sváděl k otáčkám od prvního okamžiku a tak si je mírně užil na rovince v kopci do Louňovic..

Zatím máme za sebou jednu letní sezónu a to ještě zkrácenou pro malý karambol a následné poranění nohy. Zephyr při tom sice nedošel žádné újmy, pro jistotu se mu ale dostalo nových pneumatik a repase brzd. Na žádnou delší cestu jsme se zatím neodvážili a tak jsme zhruba první tři tisíce likometrů najezdili jen o víkendech. Když přálo počasí, tak také na cestách do práce. Jízda po městě díky šesti stupňové převodovce poměrně krátce odstupňované za sebou není žádná hitparáda a kdejaký skůtr s variátorem mě v kolonách před křižovatkou snadno předjel. Proto jsem pak často volil trasu po dálnici. Zephyrovi je ovšem nejlépe v otáčkách nad 4000 a dobře zvládá i jízdu ve dvou. Zatáčky ještě nemáme úplně dotažené, ale doufám, že ještě letos a nebo brzy z jara je na okruhu v Mostě dopilujeme.. Přes zimu snad už bude dostatek času na dokonalou přípravu a vyladění motoru a hned na jaře se vydáme někam po Evropě - hodně daleko..

Dawes
Dawes napsal 17.10.14 v 20:24 10b.

krásnej kousek a hromada odvedený práce.

marafzs600
marafzs600 napsal 17.10.14 v 13:18 10b.

Pěkná motorka v dobrých rukou

seikos
seikos napsal 17.10.14 v 10:41 10b.

Krásná motorka. Gratuluji k repasi motoru

lacerta82
lacerta82 napsal 16.10.14 v 22:38 10b.

Krásná klasika

p.epanica
p.epanica napsal 16.10.14 v 20:37 10b.

Jen ať jezdí ...