MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník lapinj
Vloženo 30.9.2014
Aktualizováno 18.5.2017

Vloženo: 28.10.2014, Uskutečněno: 03.01.2014, Zhlédnuto: 56x, Firma: samodomo

Oprava zadných tlmičov nastala pred touto sezónou (2014) nakoľko tlmiče sú originál a mali toho už hodne za sebou, no a povedzme si to na rovinu, za tie roky tie tlmiče už ani nevedeli čo to olej je nakoľko všetok z nich vytiekol a prakticky celý zadok motorky sedel len na pružinách. takže zložil som ľavý tlmič, rozobral, vyčistil, vymenil gumičky, nalial nový olej poskladal. prišiel na rad aj druhý tlmič avšak po jeho rozobratí som zistil že piestik je úplne KO. počas jazdenia som chytil raz poriadnu jamu na ceste ktorú vyfrézovali cestáry a neoznačili ju, hĺbka asi 20cm. predné koleso som stihol dvihnúť ale zadok to schytal naplno a tlmič to jednoducho nevydržal a piestik zlomilo. Nastala otázka že čo ďalej. mal som dve možnosti, buď kúpiť nový tlmič ale keď už jeden tak aj druhý alebo zohnať jazdený tlmič a spraviť na ňom repas ako na tom prvom. podarilo sa. Od kamaráta som zohnal jeden jazdený tlmič na ktorom som urobil repas a bolo po probléme. Aspoň teda na chvíľu pretože v polke sezony začali tlmiče zas tiecť a bolo to čím ďalej tým horšie. v Polke sezóny som začal mať problémy aj so zapaľovaním takže som sa na tlmiče vykašľal, odjazdil som na nich celu sezónu, olej v nich už takmer nieje a tak zas zvažujem čo s nimi. opravovať staré tlmiče ktoré vydržali 2-3000km sa podľa mňa už neoplatí a tak pravdepodobne na budúcu jar dostane MZtka nové zadné tlmiče aj so silentblokmi kyvnej vidlice a myslím že to už bude v pohode :) .

• Výmena zadných tlmičov

Po minulom roku čo som jazdil na zrepasovaných tlmičoch som sa rozhodol že ich predsa len radšej vymením nakoľko repas vydržal asi 2-3 mesiace, nie viac. Keďže na trhu je veľmi veľa tlmičov od rôznych výrobcov začal som

Typ: Oprava
    Vloženo: 13.02.2015
    Uskutečněno: 17.01.2015
  • Porucha Zapaľovania

Dátum je len orientačný, tento rok som mal pár problémov s MZ konkrétne so Zapaľovaním, vracal som sa z mesta motorka šlapala ako hodinky a pár km od domu proste prestala fungovať. Zastal som na kraji cesty vybral sviečk

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.10.2014