Jawa 50 Dandy (1997)

Vlastník Miška-Peťa
Vloženo 15.9.2014
Aktualizováno 15.9.2014

Super motorka pro jízdu do práce, spolehlivá a v jednom i docela rychlá jako první moto doporučujeme :)

První dojmy - První dojmy byly hektické, bývalému majiteli stála asi čtvrt roku v garáži atak jak se usadil brajgl v nádrži a palivovém kohoutu tak motorka nechtěla jet, koupili jsme ale kohoutek, vyčistili nádrž a hurá na silnic. Motorka sloužila jen na jízdu do práce ale přece jen jsme si řekli že píchneme dítě k babičce a pojedeme se projet. Porala se s kopci do Karlové studánky slušně, ale pořád to je jen 50tka atak jsme ji prodali mladému pánovi do Olomouce. Abychom to zkrátili, motorka je to suprová, ale pro dva slabá, nemužu říci nic špatného, je to podle mého názoru dříč. :)

Motorku bych doporučil pro - Začárečníci různého věku, není machrovina koupit dělo, ale naučit se pořádně jezdit. Podle mého je tato motorka dobře vypadající dělo ;)

Jak jsme již zminovali, moto byla pořízena na cesty do práce. Cena motorky je nízká a na začátky úplně stačí. Jsme začátečníci v tomto dvoukolém světě atak nemůžeme moc posuzovat jak moc velké plus a mínus oproti ostatním Dandy má. Velké plus rozhodně je spotřeba, dostupnost náhradních dílů a opravitelnost, opraví ji každý kdo trochu rozumí motorům. Jako mínus možná že za studena hůř startovala a taky olejová nádržka která nedostatečně přidávala olej do nádrže, nakonec jsme to míchali rovnou do nádrže. Motorka jela ovšem cestou necestou, projížděli sme sní lesy i pole a jela bez jediného mrknutí. Kdyby Dandyna nebyla jen 50tka určitě i ty výlety by byly skvělý, bohužel. Pro začátek super motorka učitelka :)

Koprkam
Koprkam napsal 02.12.14 v 19:36 10b.

Jojo taky ji mám, prvně střep, ale když ji člověk pošteluje, dá se jezdit i celkem slušně s hezkou spotřebou

Peťan7
Peťan7 napsal 15.09.14 v 18:54

Ahoj pokuď vím tak výkon se dá pořešit znám jednoho blázna co zní vytáhnul 120km/h ale jinak pjeknej prskolet na ježdění do práce