Yamaha X-max 125 (2008)

Vlastník Panker_CZ
Vloženo 12.7.2014
Aktualizováno 12.7.2014

Skůtr s velkým ůložným prostorem nejen pro městský provoz. Je to sice 125ccm, ale právě díky tomu doufám udržím spotřebu pod 3l a odprostím se tak od neúnosného cestování MHD.

Motorka koupena od FIRMA:Jiří Hanuš - J&J Moto (Vyškov - Veskrze pozitivní. Korektní přístup, solidní domluva. Celkově hodnotím A+

Honda PCX 125: Honda byla favoritem, na mou postavu je ale malá a málo prostorná.

První dojmy - Zatím jsem nenajel vůbec nic, při testovací jízdě mě zaujal zátah odspoda a opravdu pohodlná sedačka.

Motorku bych doporučil pro - Pro osoby vyšší postavy (popř. i hmotnosti), které na malých strojích kopou koleny do řidítek a nebudou na stroji jezdit každý den 50km po dálnici.

Doplňky na motorce - Zádová opěrka pro spolujezdce - byla již ve výbavě. Zatím ji tam nechám, uvidíme co dál.

Yamahu X-Max 125i jsem vybral jako další skůtr po francouzském Peugeotu New Vivacity (50ccm). Po zkušenostech s karburátorem jsem byl definitivně rozhodnut pro stříkačku, řidičák B zase omezil výběr na 125ccm.

Obrovský dík patří SKUTRFORUM.CZ, díky němuž jsem mohl z výběru vyřadit veškeré stroje čínské, korejské a tchajwanské provinience, byť s nimi někteří mají "dobré" zkušenosti ZDE.

Uvažoval jsem i o Hondě PCX, zejména kvůli její výborné spotřebě. Po projetí a zhodnocení velikosti jsem od ní ale upustil. Spotřeba bude asi o nějaký ten půllitr vyšší, ale doufám že vzroste i užitná hodnota.

Jinak je ještě je brzo cokoliv popisovat, časem doplním zkušenosti (doufám, že budou jen pozitivní).