renocar_srpen

Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Lukamot
Vloženo 12.6.2014
Aktualizováno 30.8.2014

Tříhrnek z England,který udivuje svým motorem a osobitým vzhledem

Motorka koupena od motobrozz (Vetlá) - Jen ty nejlepší,super přístup a jednání,mohu jen doporučit

Aprilia Tuono V4R: Měl jsem možnost se projet na aprilce,motorka z jiné dimenze,oproti speedovi tvrdší posez,jinak paráda,hravá mašina,brutální zátah,přišlo mi to jako klasickej supersport bez kapot,.V provedení aprc se s touhle motorku prostě nedá jezdit rozumně

První dojmy - První dojmy z jízdy byly plné očekávání.Po všech přečtených recenzích,zhlédnutých videí a testů,kde každý tenhle stroj chválí,jsem byl trošku nervózní.Po nastartování speeda jsem se rozzářil jak sluníčko,proběhla zkušební jízda a já věděl,že tohle chci mít doma :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo si chce užít spousty zábavy a nebo jenom pro ty,kdo ho prostě chtějí mít :-)

Doplňky na motorce - Doplňky nějaké máme,ostatně jako na každé moto Místo origo držáku SPZ je krásnej malej značky Rinder,společně s LED blinkry Triumph.Dále klín pod motor,ukazatel zařazené rychlosti GiPro,padáky,páčky titax,pancéřové hadičky,ozdobné nádobky brzdové kapaliny,kryt zadního sedla,sundané zadní stupačky (nikoho vozit nehodlám) , reflexní proužky na kola,obuto do pneu Metzeler Sportec M3. Časem možná ještě pořídím větrný štítek.
A na konec jsem si nechal koncovku od pana Akrapoviče,zvuk luxus,po zaklapnutí střelba a já pusu od ucha k uchu ,k tomu přehraná mapa

Po třech sezonách na supersportu,jsem začal pokukovat po něčem novém.Chtěl jsem zkusit něco jiného,něco co není žádná tuctovka a s výběrem speeda se mi to povedlo,myslím že na jedničku Měl jsem obavy že mě bude scházet výkon fároše,ale opak je pravdou.Tenhle Anglán a jeho motor,to je snad kapitola sama o sobě.Průběh výkonu je dávkovatelnej už od nízkých otáček až po omezovač.Člověk otočí plynovou rukojetí a motorka bez větších problému krásně akceleruje,můžete jet ve městě na 4,jen tak to nechat brblat,motor necuká,klidná jízda,prostě paráda
Naopak po podřazení a přidání plynu speed vystřelí jak raketa
Co se týče brzd,tak bremba s pancéřkama nemaj chybu,ostré a přesné. Posez na speedovi je naprosto na pohodu,tři roky jsem se hrbil a teď si připadám jak v křesílku sedačka pohodlná,prostorná,nemám s tím vůbec žádný problém.Spolujezdce neřeším,protože tahle motorka ta si ani žádnýho nezaslouží
O vzhledu tady asi nemá cenu psát,někomu se to líbí,jiným zas ne,pro mě je to momentálně nejhezčí naháč.
Sice toho společně ještě moc nalítáno nemáme,ale podvozek bez chyby,připadá mi to, jako bych jel na kole.Do zatáček se stačí podívat a speed se tam skládá snad sám.U každého tu čtu,že motorka padla hned do ruky a musím to sem napsat i já.Jsem přesvědčen,že si spolu užijem hodně srandy.
Úložný prostor pod sedlem dostačující,na základní věci jako je nářadí,lékarnička , peněženka stačí.
Na fároše nemůžu říct jedno křivé slůvko,byl jsem s ním maximálně spokojenej,ale už to chtělo změnu a teď už se nemůžu dočkat,až zase sednu za řidítka speeda
Jak říkám,moc toho najeto zatím není,takže postupem času doplním další poznatky a dojmy z jízdy.

24.6. 2014
Zhruba po 14 dnech co vlastním speeda jsem najel cca 1500km a jak mi tu někdo psal, jízda na speedovi je opravdu návyková Jezdil jsem na letišti v Tchořovicích,na klasických silnicích a i na úsecích,kde zatáčka střídá zatáčku ( Bečov nad Teplou-Mnichov ) a musím potvrdit,to co už jsem tu napsal,nebo to, co jsem slyšel od jiných. Motor bezkonkurenční,neutahatelnej,plynulost,zátah v celém spektru otáček,fakt nadšenost. Lehce ovladatelné jak v nízkých rychlostech,tak v ostřejším tempu,pro mě ideální moto.Nejsem žádnej šílenec co si potřebuje dokazovat,že motorka jede 300,prostě se svezu na pohodu a nejvíc si to užiju v zatáčkách,kde dokážu blbnout jak malej kluk a k tomu přesně je speed stavěnej.
Za mě maximální spokojenost a těším se na spousty zábavy v sedle Anglána

Triple_Mike
Triple_Mike napsal 10.08.15 v 11:54 10b.

Moooc pěknej kousek Ještěže se na speedovi tak skvěle jezdí, jinak by na něj člověk jenom koukal a stejně by to stálo za to!
Úsek Bečov - Mnichov je hooodně dobrej!!
Užívej

Nagash
Nagash napsal 14.06.15 v 22:53 10b.

Nádherně sladěný s krásným airbrushem Na to se dá koukat dny

zeldaforever
zeldaforever napsal 04.01.15 v 11:45

Chlapec, spadla mi čelist, hezčího nakeda jsem snad neviděl, tenhle je top! Moc hezky vymazlenej!

RoumenS
RoumenS napsal 13.08.14 v 16:30 10b.

Krasavec

Willik
Willik napsal 07.08.14 v 23:49 10b.

Moc pekne