Aprilia Pegaso 650 (2000)

Vlastník super-biker
Vloženo 28.5.2014
Aktualizováno 4.6.2014

je to pořádná motorka pro pořádné chlapy, je cítit hezky pod prdelý

První dojmy - První dojmy byly že je to pořádná mrcha a pěkně těžká, zvuk budí respekt, jede jak raketa (teď s odstupem bych řekl že je spíš na pohodovou jízdu - prostě enduro), jednoválec hezky tahá a vrní pod prdelí

Motorku bych doporučil pro - pro pohodovou jízdu a zvládne i střední terén s polodrapáky (zde bude omezovat hmotnost, není to 100 kg enduro,ale zvládne fakt dost, i do lesa jsem ji vzal, ale tam už to bylo na hraně, ale také to hodně bude o řidiči,přece jenom se toho dost bojím

Doplňky na motorce - zásuvka 12V, držák navigace, nosiče horních a bočních kufrů (byly zde kufry kappa k40)

Koupil jsem ji od majitele, co s ní chtěl jet do Rumunska, ale prý z toho sešlo a tak ji měl jen krátce. Jinak dal mi k tomu i nové polodrapáky mitas E-09 (kvůli cestě do Rumunska), vzhledem k tomu že pneu na motce byli KO, tak jsem je obul, i když jsme měl obavy jak se budou chovat na silnici. Dokonce na ni měl i boční kufry ale ty bohužel ty prodal separátně, tak jsem si aspoň pořídil topcase. S moto co jsem ji měl nejsou zatím žádné problémy, ale také jsem nic moc nenajel. Nakonec ji asi budu prodávat, přece jenom je na mě dost velká a těžká a v terénu mám co dělat abych ji zkrotil, nicméně pro pořádný chalány by to mohla být dobrá volba. Na silnici nemám problém, pouze je nutno myslet že tam jsou polodrapáky a podle toho jezdit, zejména za morka, při vyšších rychlostech (130+) už trochu plavou, ale dají i víc, jen už jízda není tolik pohodlná a chybí jistota.Vzhledem k tomu, že to je má prvá velká motorka a nezdám žádné enduristy na společné projížďky, tak chci okusit silničku (nakonec jsme koupil suzuki SV 650, ale to už je jiný příběh), ale nevylučuji, že se někdy na enduro a jednoválec zase vrátím, ale prvně se chci vyblbnout na asfaltu.
Z hlediska cestování bych se Pegasa vzít na pořádnou projížďku nebál, sice dálnice by byli vopruz ale zase by mi to vynahradil jinde , třeba na okrskách/šotolině. Pouze si přítelkyně stěžuje na vibrace zadních stupaček, což je také důvod výměny moto, prostě ty baby vibrace moc neberou,

4.6.2014: motorka prodána novému majitely, tak doufám že mu bude dobře sloužit

Woky
Woky napsal 03.06.14 v 15:19 10b.

Franz77
Franz77 napsal 31.05.14 v 18:32

pěkná, pořádná motka dávám 10b

Milan1963
Milan1963 napsal 29.05.14 v 12:31

context
context napsal 29.05.14 v 07:28 10b.

pěkný tak ať slouží a hlavně bez nehod