Yamaha YZF 600R Thundercat (1999)

Vlastník mirek.81
Vloženo 13.5.2014
Aktualizováno 13.5.2014

Perfektní stroj, designově nadčasová, výkon tak akorát, vzhledem k vyššímu posazení řidítek dobrá i na cestování - v podstatě univerzální použití.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem přecházel z GS 500, umíte si určitě představit, jaká obrovská změna to byla. Po najetí pár set km jsme si na sebe ale úžasně zvykli a s těžkým srdcem jsme se po několika letech loučili - změna je život.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji každému, kdo hledá trochu univerzální použití, dá se na ní jak vyblbnout, tak jet na delší výlet. Klidně i pro začátečníky - stejně je to o hlavě a ne o výkonu. Nějaké to nevhodné podřazení odpustí.

Doplňky na motorce - pouze laďák ixil.

Důvod pořízení YZF - jednoznačně láska na první pohled. GS500 přestala po několika měsících stačit a bylo na čase se poohlédnout po jiném, dospělém, stroji. Pro YZF jasně mluvil její design, cenová dostupnost a také to, že má výše posazená řidítka ve srovnání se supersporty. To jsem ocenil hlavně při "delších" trasách.
Kromě standardních jednodenních výletů jsme se spolu s kámošem (na R6) vydali i do MNE, což byla opravdu výzva. Rád na ten úlet vzpomínám. Potkali jsme spoustu cesťáků a když se ptali odkud kam jedeme, někteří si klepali na čelo, někteří s úctou smekali.
Tady na Motorkářích se najde dost recenzí, které můžu potvrdit, takže nebudu sáhodlouze opakovat, co se už tady stokrát píše. Potvrdit můžu jednoduchou ovladatelnost při jízdě (na místě trochu horší, ale dá se zvyknout), řazení z jedničky na dvojku je opravdu někdy trochu problém, ale taky se s tím dá žít, brzdy OK, podvozek OK...