Aprilia RS 125 (1998)

Vlastník Miky79
Vloženo 4.5.2014
Aktualizováno 22.5.2014

Je to svižná motorka, vhodná pro začínající jezdce jako jsem já. Akorát jsem si musel zvyknout na pokrčená kolena. Z chopříka na silnici velkem změna.

První dojmy - Překvapivě rychlá akcelerace a rozjezdy na dvou takt. Jinak zvuk se nemůže srovnávat se silnější kubatůrou. Je to jako simák. Sezení i když to na první pohled vypadalo na tvrdé, jsem byl mile překvapený, že i po hodince jízdy v kuse mě zadnice nebolela. Dával jsem ji do servisu jelikož jsem byl při výměně naivní, ale po první nemalé investici, jede jak má. Holt chybami se člověk učí.

Motorku bych doporučil pro - Vhodná je pro začínající jezdce, kteří jsou pro silniční moto. Není pomalá ani slabá jak by si mohl na 125 někdo myslet. Překvapivě je dost svižná.

Tuto motorku jsem si vybral jen proto, že jsem chtěl zkusit něco jiného. Měl jsem chopra Hyosung 125 Cruisera a právě toho jsem za Aprilku vyměnil. Bohužel jak už jsem psal jsem byl dost naivní a musel jsem investovat abych se mohl bezpečně projet. Ovladatelnost, řazení (myslím tím nohy vzadu), a posed je pro mě úplně něco nového. Prozatím jen jezdím spíše po dálnici než si zvyknu. Výhledově se ale vrátím asi zpět k chopru. Potřebuji rovný posed vzhledem k pooperačním problémum páteře. Proto ji hned posílám dál, někomu co se na ní vyřádí víc něž já.Na konec bych mohl dodat jen to že to svižná motorka pro mladší