Derbi Terra 125 (2010)

Vlastník Tomas-R
Vloženo 31.3.2014
Aktualizováno 27.10.2018

Krásná, lehká a čiperná motorka. Všechno běží bez problémů a designově je to pecka. Lepší dváca už podle mě ani není. Je to takovej miláček.

Motorka koupena od stasjan (Rtyně v Podkrkonoší)

Honda XL 125V Varadero: Je dost těžká, jezdí jich hodně a za solidní peníze se nechá koupit jen starý ročník.
Derbi Senda 125 sm: Kvůli nesehnání solidního inzerátu a ne tak pěknému designu jako u Terry.
Suzuki DR 125SM: Hodně vysoký posez a menší pohodlí.

První dojmy - První dojmy byly úžasné. Hned po prvním svezení mi motorka padla do ruky. Navíc je to takový gauč a hrozně pěkně se na ní jede. Jen bych možná uvítal vyšší plexi.

Motorku bych doporučil pro - Jak pro mladé, tak i pro starší, ale hlavně pro ty, co rádi cestují a nemusí v jednom kuse závodit.

Doplňky na motorce - Zatím kufr givi E29, zámek na brzdu zn. Magnum, reflexní polepy, chrániče páček Racetech flx cross/enduro a držák na mobil. Do budoucna plánuji přidat přídavná světla a opěrku na kufr.

Motorku jsem si vybral kvůli nádhernému designu a poměrně kvalitnímu zpracování. Najeto mám cca 3000km a zatím všechno skvěle funguje. Předchozí majitel si motorky vážil, takže je ještě vše originál a moto není ani škrábnuté. Jednou se mi vynuloval trip a hodiny přímo za jízdy a osvědčilo se mi za studena startovat s lehkým plynem. Motorka poté lépe chytá. Předchozí majitel měl problém také se startováním a problém byl v jedné těsnící gumičce u karburátoru. Stačilo vyměnit a problém zmizel.

Motorka se nejlépe cítí na silnici, ale v pohodě zvládne polní i lesní cesty a nějaké to pole by jistě zvládla také.

Na cestování určitě doporučuji. Pohodlný a vysoký posez, poměrně široká řidítka, plexisklo a mnoho dalších detailů dělají z Terry pěkné cestovní enduro.

pp377
pp377 napsal 28.10.18 v 07:01 10b.

Pěkná a udržovaná motorka. Ať Ti dělá samou radost a jezdí jako drak.

Weeder
Weeder napsal 16.09.14 v 11:44 10b.

Je to dobrý stroj, taky ho vlastním ve verzi Adventur a nemůžu si stěžovat!

Bobin4
Bobin4 napsal 01.04.14 v 17:00 10b.

Krásná

Milan1963
Milan1963 napsal 01.04.14 v 11:01 10b.

Moc hezká !

Tomas-R
Tomas-R napsal 31.03.14 v 21:38

Hele, sám nevím, ale tvrdil mi to jeden opravář. Bohužel jsem měl vybraný jeden inzerát sendu 125r, ale majitel se mnou nekomunikoval, tak z toho sešlo...