Yamaha FZ8 N/S (2012)

Vlastník David_Beer
Vloženo 25.3.2014
Aktualizováno 2.5.2019

Vloženo: 23.04.2015, Uskutečněno: 23.04.2015, Stav tachometru: 5900 km, Zhlédnuto: 63x

Nevím jak ostatní, ale mě se občas stane, že prostě nevím, co tam mám za kvalt. A nebo neustále zkouším zařadit 7. rychlostní stupeň Prostě už mě to začalo dosti srat.
Recept na takové trápení? Ukazatel rychlosti Já si koupil Gipro od firmy Healtech Electronics. Konktrétně typ Gipro X - type GPX Y01, který je určen pro skoro všechny modely Yamaha.
U modelů Yamaha je problém, že se musí napájet na kabely senzoru rychlosti a otáček. Co jsem se díval u ostatních značek např. Honda, Suzuki takové složité montování nemají, stačí jen zapojit do originál řídící jednotky.
Takže nejlépe sundat nádrž a hledat v těch svazcích správné dráty. Poté vzít nůž, pájku a mít šikovné ručičky Na závěr po zapojení a pájkování naučit Gipro jednotlivé stupně. Tedy nahodit motor, nechat zahřát a každý kvalt nechat chvilku vytočený na 2-4 tis. otáček a je hotovson
Ujel jsem s tím zatím 300 km a musím říct, že fakt bomba Když nevím, tak se kouknu co tam mám a nemusím neustále počítat rychlosti či zkoušet zda mám zařazenou 6tku. Aktuální zařazenou rychlost to ukáže téměř okamžitě po vypuštění spojky takže žádné dlouhé prodlevy. Jen při vymáčklé spojce neukazuje nic, což je pochopitelné. Takže za mě velké plus a měli by to dávat všeci výrobci povinně do nových motorek

Gaspi48 (0) napsal 09.06.2023 v 23:24

Zdravým ja sa chcem spýtať nemáte foti ako to tam mate namontované a pozapajane tie káble z toho ukazovateľa?

Jirka4747 (2) napsal 28.05.2015 v 10:51

Zdravím,
mám taky FZ8, koupil jsem si Gipro a jsem právě ve stavu před montáží.
Ten návod co je k tomu teda nic moc. Na které konektory/dráty/barvy drátů jsi to nakonec zapojil?
Je to vidět na těch fotkách co tu máš? Ušetřil bych si hodně nervů a objevování objeveného...

Moc díky
Jirka

• Nová řetězová sada

Tak nastal čas na novou řetězovku, řetěz byl už delší dobu neúměrně dost vytahaný. V jednom místě úplně volný, že to bouchalo do kyvky a v jednom místě napnutý, že průvěs byl minimální. Už mě s tím nebavilo jezdit, tak j

Vloženo: 26.06.2018
    Uskutečněno: 26.06.2018
  • Začátek sezony

Tak jaro, či spíše dle teplot léto, do nás buší letos už velmi brzo, je na čase trochu poreferovat o mašině. Přes zimu jsem dopiloval pár drobností. Na řídítkách mám konečně USB zásuvku s displejem pro stav baterie a k

Typ: Reportáž
    Vloženo: 18.04.2018
    Uskutečněno: 18.04.2018
    Tachometr: 20000km
  • Nuda v zimě

Výměna svíček za iriodové, výměna chladící kapaliny, výměna předních pružin, výměna zadního tlumiče. Co říct, nuda jak cip :-D Už ať zmizí ten bílý bordel a je jaro B-)

Typ: Údržba
    Vloženo: 24.01.2017