Kawasaki ZRX 1200 (2002)

Vlastník Mildaz
Vloženo 22.3.2014
Aktualizováno 16.6.2018

Vloženo: 10.04.2016, Uskutečněno: 10.04.2016, Stav tachometru: 65000 km, Zhlédnuto: 22x

Když mi pořád svítilo brzdové světlo, zjistil jsem, že se pístek přední brzdové pumpy nevrací až do krajní polohy.
Rozdělal jsem pumpu, vyčistil, uvnitř se zdálo vše v pořádku, kapalina ven netekla. Tak jsem to zase složil, vyzkoušel, chodila pěkně až do krajní polohy. Když jsem to asi po hodině odvzdušnil, začalo to dělat zase
Nezbylo mi nic jiného, než objednat opravnou sadu pro přední brzdovou pumpu. Ač jde hlavně o gumové manžety v ceně pár kaček, prodává se celý vnitřek (pružina, pístek, ségrovka, dvě gumičky a venkovní manžetka) jen origo Japan od Tour Maxu. Tato "sranda" vás vyjde (bez poštovného) od 860,- do asi 1600,- Kč (hádejte u koho? ).
Po doručení jsem porovnal nové gumičky s původním vnitřkem a staré manžety byly o poznání větší, takže drhly a pístek zůstával viset.
Teď již vše v pořádku a brzda chodí jak má Pokud to někdo bude měnit, nebo rozdělávat pumpu, doporučuji předem sundat brzdové třmeny, destičky ven a napumpovat do pístků kapalinu. Po složení pumpy zatlačit brzdové pístky co nejvíc do třmenů, vytlačíte do nádobky vzduch a zároveň dostanete do pumpy kapalinu, odvzdušnění je pak již hračka.

Mildaz (13) napsal 10.04.2016 v 21:04

No ale já musel

winks (0) napsal 10.04.2016 v 20:11

Dobryyy
Do brzd bych nešel

• Ventilové vůle (vačková hřídel), spojka

Poslední roky byly na ježdění slabé a ty kovidové naprostá katastrofa. Pustil jsem se tedy do řádné prověrky motoru. Kontrola spojky a lamel v pořádku, lamely mají mít tloušťku 2,9 - 3,1 mm, po přeměření všechny shodně 3

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.05.2022
    Uskutečněno: 14.05.2022
  • Tak ještě ložiska

Při zimní rozborce ložiska zadního kola (sundané) nevykazovala vůli, nezadrhávala a chodila dobře. Ale po nasazení na motorku a kývání kolem do stran bylo cítit slabé lupání. Tak jsem raději objednal nové - komplet sada

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.04.2017
    Uskutečněno: 09.04.2017
  • Příprava na sezónu 2017

V zimě je nuda, tak jsem se trochu bavil. Jako vždy na začátek sezony vyměnit olej v motoru - Repsol 15W 50, nový filtr a dal jsem nové svíce NGK CR9EK. Říkal jsem si, že brzdy už zaslouží pořádnou údržbu, tak jsem je ko

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.03.2017