Honda CB 600F Hornet (2008)

Vlastník faraday
Vloženo 16.3.2014
Aktualizováno 22.12.2014

Ukazatel zařazené rychlosti GIpro DS H01 - montáž

Vloženo: 24.03.2014, Uskutečněno: 24.03.2014, Stav tachometru: 14850 km, Zhlédnuto: 70x

Zkusím to pojmout trošku jako návod.

Červený konektor diagnostiky jsme se švagrem našli pod pravým bočním plastem. Měl červenou záslepku, která se tvářila, že drží na 3 pacičkách, ale nakonec držela jen na jedné více vzadu na konektoru. Takže dolů šla záslepka trošku na sílu. Celý konektor byl omotaný izolačkou a připevněný k jinému kabelu nebo konektoru, co byl po ruce. Takže jsme prvně sundali izolačku, porovnali tvary konektorů, a pak sundali záslepku. Na konektor jsme připojili bílý konektor od GIpra.

Pro jistotu jsme se rovnou uchýlili k naprogramování. Když by to nejelo, tak ať to celé nezaplastujeme a pak nejsme překvapení. Takže motorka šla na stojan pod zadním kolem, nakopli jsme ji na neutrál, a podle návodu jsme ukazatel naprogramovali. Je to jednoduché - vždy začal od jedničky nahoru blikat určitý rychlostní stupeň, a tak jsme jej zařadili a drželi motorku ve vyšších než volnoběžných otáčkách (já 3.000 ot./min.). Po 6ce zablikalo "o" a pak, když jsme klepali dolů, tak už ukazatel ukazoval to, co tam bylo zařazeno.

Vepředu jsme odšroubovali nádrž a přizvedli ji, abychom pod ní mohli táhnout kabel. Postupně jsme jej prostrkali dopředu, kolem hadiček a jiných kabelů, tak aby na kabelu pak neležela nádrž nebo aby ho nepřecvakla. Cestu tam nějakou jde najít, a určitě i nějakou lepší než jsme našli my. Pomocí plastových stahovacích pásek (3 ks byly v balení ukazatele) jsme kabel připevnili k jiným kabelům, aby držel a nikde nelítal. Nakonec jsme jej prostrčili řidítkama nahoru. A přilepili. Křivě.

Vzadu ještě kabelu dost zbývalo, takže zbytek mám vyvedený pod sedlo a páskou přichycený k čemu se dalo. Délka kabelu je větší asi o 30 cm. Nakonec už jen položit zpět nádrž a přišroubovat, přidělat boční plasty, nasadit sedlo, a sundat motorku ze stojanu tak, aby nespadla.

Jak to funguje v praxi teprv uvidím, dnes na to nebyla uplně teplota.

Velké díky mému švagrovi Krtkovi za asistenci.

RiL (0) napsal 13.04.2015 v 14:32

Děkuju Ti Faraday za vložení tohoto příspěvku! Zbavilo mě to respektu z instalace- a teď v sobotu jsem provedl stejný úkon na stejném zařízení. Všechno bylo, jak jsi napsal a zadokumentoval (u Gipra je sice český návod, ale jelikož je provedený internetovým překladačem, jsou v něm některé koniny, které zkreslují realitu. I když jsem celkem zručný kutil, pomohlo mi to a pak už jsem se celou první letošní vyjížďku kochal pohledem na údaj, jaký kvalt mám zařazený Tak dík a přeju Ti hodně pohodových kilásků se Sršněm pod sedlem. Jsem z opačné části číselné osy (vyjadřující věk), ale cítím to stejně - a co je to Hornet jsi hezky ve svém popisu vystihl
Ri

• Servis v 18.000 km

Sezóna je od 1. 3. v plném proudu a tak jsme se po 2,5 měsících a 4.500 ujetých kilometrech se stavem 18.150 natočených km koukli do servisu na předepsanou prohlídku v 18.000 km. Výměna brzdovky, kontrola vzduchového fil

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.05.2014
    Uskutečněno: 15.05.2014
  • Brašna na sedlo

Nejsem ještě uplně vyježděnej, abych si lajznul brát s sebou na výlety nějakou ledvinku nebo batůžek, a tak jsem z praktických důvodů pořídil aspoň brašničku na zadní sedadlo :-) . Jedná se o brašnu na sedlo Qbag SOZI

Vloženo: 16.04.2014
    Uskutečněno: 16.04.2014
  • Zvedák

Koupil jsem si pro mašinu hračku ... zvedák pod zadek. Rovnou jsme jej otestili při mazání řezězu. Obešlo se to bez pádů, ale bude to chtít ještě grif na mazání.

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.03.2014