Yamaha XJ 600 (1994)

Vlastník Rimmon
Vloženo 26.2.2014
Aktualizováno 26.2.2014

Moje prvni velka motorka na nauceni.

Suzuki GSF 600 Bandit: Drazsi udrzba.

První dojmy - Jako zacatecnik v dobe koupe tohoto stroje jsem ocenil hlavne nizsi vahu motorky a omezeny vykon na 35kW, takze jsem mel prostor pro zvladnuti silnejsiho stroje. Nakonec to stejne vzalo za sve a po mesici sla na otevreni na plnej vykon (45kW).

Koupe a udrzba:
Po koupi sla moto hned na udrzbu do mv2 moto : http://www.mv2.cz/kontakt/, kde probehl prvotni servis po koupi (se servisem zatim jen vyborne zkusenosti). Prijemnou veci u teto motorky je relativne nizka cena nahradnich dilu. Zaroven se nejedna o prilis slozity stroj, elektroniky je minimum, takze ani neni moc co by se mohlo porouchat.

Jelikoz predtim dlouho stala, bylo provedeno cisteni karburatoru ultrazvukem, zakoupeny nove pneu (puvodni byly jako kamen), nova retezovka a krome nove baterky a vymeny provoznich kapalin nebylo nic jineho zapotrebi...

Po konci sezony jsem si jeste vymenil brzdove desticky a rozhybal pistky. Vzhledem k jednoduche konstrukci si na tom clovek skutecne udela dost sam.

Jizdni vlastnosti/zkusenosti:
Na motorce jsem najel cca 10k km behem sezony. Jedna se o starsi motorku s nevalnymi jizdnimi vlastnostmi, jinde nez na kvalitnim asfaltu se moto moc dobre neciti. To je zpusobene i relativne uzkymi pneu, kde ma zadni kolo (obvzlaste s batuzkem) chut se prochazet po asfaltu. Moto jezdci skutecne neodpusti vubec nic, coz je podle me super na zacatek, aby si jezdec skutecne osahal, co jizda na 2 kolech nabizi za zaludnosti.

Vzhledem k male hmotnosti ma moto i se 45kW slusny odpich a skutecne dobre se ovlada. Spotreba se pri usporne jizde da drzet i po otevreni pod 5l/100km ale kdyz jsem za to bral, byla schopna jit i na 10-11. Procestoval jsem s ni slusnou cast nasi vlasti a nejlepe se mi s ni asi jezdilo na mensich silnickach s kvalitnim povrchem (a komu taky ne, ze...).

Motorka je trosku mensi, takze se na ni prijemne naskladala i manzelka, ktera je drobnejsi (a porad dosahne na zem :) ).

Za celou sezonu byl stroj spolehlivy, nikde me nenechal a prinesl dost radosti. Takze pokud nekdo nechce nebo nemuze investovat do drazsi motorky na zacatek, mohu jen doporucit.