Yamaha XJ 600 (1992)

Vlastník mirda796
Vloženo 29.1.2014
Aktualizováno 29.1.2014

spolehlivý stroj pro začátečníky, vhodná na delší trasu, dobrá spotřeba, snadná údržba

První dojmy - moje první velká mašina na doporučení, pohodlná, nenáročná, dnes už bych ale bral něco jiného. Jsem na ní jako vosa na bombónu :-) sešla časem z očí, ale službu udělala a jistě ješte udělá

Motorku bych doporučil pro - jednoznačně pro začátečníky

Doplňky na motorce - bez doplňků, z 80% origo, zrcátka v laku - nelíbili se mi černý a výfuk není moje práce, už jsem takhle pořídil

Jak už bylo psáno, koupil jsem na doporučení, aby jsem se naučil ovládat větší stroj než Simsona koupě nelituji, jen toho času, kvůli práci, na jezdění není mnoho (pozn. majitele: mezi poslední STK najeto cca 1500 km ) Stroj by druhá přední kotoučová brzda určitě zvedla o level víš, ale jinak při výměně brzdové kapaliny také slušně moto brzdí. Údržba je celkem jednoduchá, snad jen je třeba si rozmyslet kam koupit druhovýrobu a kam originál ( dle druhu oprav ). Jízdních zkušeností moc nemám a zatím jsem nikoho ze svých kámošů nepřesvědčil,aby se na ní svezl a nějak ji ohodnotil. Asi se ji bojí a to přitom osedlávají motardy. Delší jízda nedělá zadku problém a na plnou nádrž se dá udělat i kolem 250 km, dle stylu jízdy. Zatím poslední poznámka je o výkonu. Při koupi mi bylo řečeno, že je otevřená a pouze v TP je 25kW ( klasika kvůli řidičákům, přitom sám mám všechna A ), ale po občasném testíku ( jinak jezdím jako klidný hoch ) si myslím, že je opravdu zavřená. A vlastně už mi to ani nevadí ))