BMW F 650 GS (2001)

Vlastník CONAN_CZ
Vloženo 28.1.2014
Aktualizováno 28.1.2014

Jde o takovou rozzuřenou sekačku na trávu, která ovšem krásně padá do zatáček a nezalekne se ani lehkého výletu mimo cesty...

Motorka koupena od od kamaráda...

První dojmy - Mé první dojmy se po přechodu z Aprilia Pegaso 650 neubránily srovnání s mým předešlým motocyklem. BMW lépe zatáčí, lépe jede a vzhledem ke stejnému výkonu motoru i daleko méně žere. Zase na druhou stranu na ní o něco více než na Pegasu fouká a to zejména na nohy.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky, malé chlapy, začátečníky a taky pro všechny, kteří chcou za relativně málo peněz dobrou univerzální motorku.

Doplňky na motorce - Na motorce jsou už z výroby vyhřívané rukojeti, což je věc vskutku parádní. Někdo přede mnou na ní už dal padací rám a přídavné světla. Já jsem prozatím vyměnil pouze plexi za větší. Navíc to původní bylo prasklé.

Malé GS jsem si vybral protože se mi na něm prostě dobře jezdí. Na moc motorkách se prozatím nesvezl, ale když si sednete na GS, tak máte pocit, že spolu jezdíte už roky, prostě hned padne do ruky. Dalším velkým argumentem pro její nákup byly mé tělesné proporce, měřím 175 cm a není moc motorek tohoto typu se kterých bych pohodlně dosáhl oběma nohama na zem. Mé bývalé Pegaso už bylo poněkud na hraně.

Na motorce mám zatím ujeto cca 1500 km, víc jsem od koupě(listopad 2013) prozatím nestihl. Co se týče servisu, tak jsem samozřejmě vyměnil olej, svíčku, filtry a až bude v mé nevytápěné garáži tepleji, tak se chystám na seřízení ventilů.

Hodně diskutovaný je na téhle motorce motor, po pravdě musím přiznat, že zvuk tohodle jednoválce není úplně to nejhezčí co jste kdy slyšeli. Výkon motoru je pro mě dostatečný, ale jeho projevu něco chybí, není v něm cítit taková ta radost z otáček. Když se svezete třeba na nějakém 4 nebo 2 válci tak vás těší ručičku otáčkoměru zahánět až k červenému poli, tady ne. Takhle to alespoň cítím já, ostatní to můžou vidět jinak. Co se týče hodně zmiňovaných vibrací, tak to žádná hrůza není. Spotřeba se prozatím pohybuje okolo 4,6 l.

Závady mě už potkaly dvě. První nefunkční tachometr a počítadlo KM. Tato závada se objevovala pouze občas a někdy pouze tak, že se na displeji samo přepínalo denní počítalo a celkové kilometry. Denní počítadlo se navíc samo někdy smazalo. Nevěděl jsem co s tím, takže jsem budíky rozebral, vyčistil a tlačítko přepínače počítadla vystříkal všemocným védéčkem a od té doby je klid a vše funguje.
Příchod druhé závady se začal ohlašovat na štědrý den 2013 a to špatným startováním, startér točil, ale motorka né a né chytnout... Zlostně jsem sundal plasty, abych se pokusil najít závadu a pak znenadání zase startovala. Jelikož jsem chtěl jít jezdit, tak jsem to neřešil, složil jí dohromady a vyrazil na silnic. Za pár dní jsem chtěl jet znovu, vyjel jsem ze dvora a když jsem zatočil doleva, tak motor chcípl...Po krátkém průzkumu jsem přišel na to, že na vině jsou polámané kabely od spínací skříňky. Takže jsem propásl jeden krásný slunečný den a místo toho cvakal a letoval kabeláž Na druhou stranu velké štěstí, že se to stalo přímo před domem, někde na východě Ukrajiny, by to byl asi větší problém.

Jelikož se známe s mou novou BMW láskou teprve chvíli, tak je to prozatím asi tak všechno... po více ujetých kilometrech přidám své další dojmy...

ZEDON
ZEDON napsal 30.01.14 v 18:56 10b.

Mám pegaso.

Mi3ka
Mi3ka napsal 30.01.14 v 13:47 10b.

Pěkná, gratuluju

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.01.14 v 16:08 10b.

Dobrá volba
Pěkná brambora
10b

Slavomil_84
Slavomil_84 napsal 28.01.14 v 15:45 10b.

Pěkná, taky jsem o ni přemejšlel, ale jelikož je to jednovál a postrádal bych výkon a velikost motorky, tak jsem dal přednost jiné značce, ale jinak pěkný, jasná deset

svetlikjirka
svetlikjirka napsal 28.01.14 v 12:40 10b.

Ta je super.