Honda CBF 1000 (2012)

Vloženo 20.1.2014
Aktualizováno 6.10.2015

Sezóna 2015 - letní dovolené

Vloženo: 06.10.2015, Uskutečněno: 08.07.2015, Zhlédnuto: 7x

Letošní léto se opravdu vydařilo a krásné počasí ještě více, než kdy jindy, lákalo na pořádné vyjížďky. V červnu jsem vytáhl manželku a projeli jsme během tří dnů nedaleké předhůří německých Alp, kde se kromě úžasných horských silnic plných parádních výhledů můžete kochat množstvím krásných jezer a nádhernou přírodou. Z nespočetné nabídky bych doporučil navštívit např. městečko Andechs ležící nedaleko Ammersee a návštěvu zdejšího klášterního pivovaru. Skvělá jídla, příznivé ceny a hlavně výborné pivo si nemůžete nechat ujít My pak dále pokračovali jihovýchodněji, přes Bad Tőlz, směrem k rakouskému Salzburgu, kde se na německé straně nachází město Berchtesgaden a u něj nedaleko položené překrásné jezero Kőnigssee. Odtud je to, co by kamenem dohodil, kousíček na známý vrchol Kehlstein, kde se nachází Hitlerův Kehlsteinhaus neboli Orlí Hnízdo. Za příznivého počasí je vidět i Salzburg, Kőnigssee máte pod sebou jak na dlani. Výlet určitě stojí za to, jen počítejte s obrovským náporem turistů, hlavně v sezóně. Lepší je určitě si přivstat a být nahoře co nejdříve mezi prvními. Celá tato oblast se nachází celkem blízko od našich hranic, proto je ideálním místem třeba na prodloužený víkend v sedle motorky, k vidění je tady toho opravdu mnoho.

V červenci jsem pak vyvezl dceru a jeli jsme si užívat italské Dolomity v okolí jezera Lago di Garda, jak jinak, než přes německé, rakouské a ve finále italské alpy. Nemohli jsme minout nejvyšší vrchol Německa Zugspitze nedaleko Garmisch-Partenkirchenu a návštěvu jezera Eibsee. Dále jsme pokračovali mimo dálnice přes krásné horské silničky a nejrůznější průsmyky na legendární Passo Stelvio a v dalším dni jsme se již podobným způsobem přiblížili ze západní strany k jezeru Garda. Ubytovali jsme se ale nejprve u jezera Lago d´Idro a projezdili křížem krážem zdejší okolí. Za zmínku stojí jezera Lago di Valvestino, Lago di Ledro nebo třeba Lago di Tenno. Všechna jsou krásně průzračná, dá se zde příjemně osvěžit a okolní příroda je úchvatná. Co se motorkářských choutek týče, určitě si zde přijdete na své. Samotné jezero Garda jsem objel celé a je to paráda. Doporučuji si tento zážitek ale ponechat na některý den mimo těch víkendových. To je tu totiž, oproti už tak velkému počtu turistů, ještě jednou tak velký nával, a cestu pak prožijete spíše v nekonečné koloně. Na každém kousku je tu něco k vidění a jednou návštěvou to určitě nevyřešíte, já už tu byl asi po páté a rozhodně nemohu říci, že bych viděl vše. Za zmínku určitě stojí návštěva města Sirmione na jihu, dále Malcesine s výjezdem lanovkou na Monte Baldo, Riva del Garda na severu, nebo třeba Limone Sul Garda, případně Gargnano ležící na západní straně jezera. To je samozřejmě jen minimum z možností ze zdejšího výběru, ale to by byl článek na sto stran a já chci poskytnout jen malou ochutnávku. Ještě bych určitě doporučil městečko Arco, které leží více na severu, kousek nad Riva del Garda. Zdejší výstup na vrcholek nad městem, kde se nachází zbytky středověkého hradu, a odkud je úžasný výhled na Arco, určitě stojí za to. Dále zde můžete navštívit třeba Arboretum, které umožňuje obdivovat stromy a rostliny pocházející ze čtyř kontinentů světa. Toť vše z krátkého výčtu, připočtěte si k tomu to, že to všechno budete poznávat ze sedla motorky a nemůže vás pak přece nikdo udržet doma na zadku!

• Prodej

Tak se mi naskytla výhodná koupě Hondy VFR1200X Crosstourer a rozhodl jsem se mou Sněhurku prodat. 19.9.2015 si pro ni přijel její nynější nový majitel a odvezl si jí až do Kopřivnice. Tímto tě zdravím Mazel! :-) V se

Typ: Prodej
    Vloženo: 06.10.2015
    Uskutečněno: 19.09.2015
  • STK

Tak zase na 2 roky klid ;-)

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.03.2015
    Uskutečněno: 05.03.2015
  • Sezóna 2014 + nové doplňky

Tak loňskou sezónu jsem ukončil se stavem tachometru 30 385 km, což znamená, že jsem v roce 2014 najezdil něco málo přes 17 000 km. Sněhurka šlape jak hodinky a nemám, co bych jí mohl vytknout. Dokoupil jsem ještě pár

Vloženo: 18.02.2015
    Uskutečněno: 18.02.2015