Jawa 50/550 Pionýr (1960)

Vlastník Neli21
Vloženo 7.11.2013
Aktualizováno 7.11.2013

Moja prvá závodná motorka. Motor z pioniera, rám,kapotáž a ostatné sme robili doma

Motorka koupena od Motor bol doma, ostatné sme vyrobili my

První dojmy - Učila som sa na pionieri v lese a potom ked som jazdila na tomto tak som si musela zvyknúť že na motorke vlastne ležím a tým pádom sa za chvílu unavím. Baví ma klopit to ale po tom co som si dala kombinézu tak to bolo zlé. Stále som sa mýlila v radení, vadili mi nové čižmy, museli sme posunút stupačky a ridítka a potom to už išlo.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je najvhodnejšia pre tých ktorý chcú začat so závodením. Hlavne pre 12-16 ročných alebo pre tých ktorý jazdia pionir cup-y

Takže od 2008 chodím na závody veteránov v čr a na slovensku s bratom a strašne som si to chcela skúsiť. Tak som si na jar kúpila kombinézu, prilbu, boty, rukavice a brat mi spravil túto 50-tku.

Mám ju len na to učenie, prvé závody, aby som zistila aké to je, a na konci sezóny som bola aj s takýmto krpcom desiata v majstrovstvách európy.

Mne sa zdá strašne malinká, a to mám 55 kíl a 168 cm ale nesťažovala som sa, hlavne že som mohla závodiť. Aj keď s týmto sa pri továrnych 50tkach vyhrávať
nedá.

Na údržbu je bezproblémová, celú sezónu som jazdila na jednom píste ale tak je to pionier. Spotreba je v pohode, Ovláda sa tiež dobre, až na to že je dost nepohodlná.

Najlepšie sú trate s krátkými rovinkami.

Aj ked to je vlastne motorka na nič, lebo ja chcem vyhrávat a s týmto to proste nejde, ja ju mám rada a keďže to je moja prvá závodná motorka takže inak to ani byť nemože.

Neli21
Neli21 napsal 21.04.14 v 23:32

Ďakujem. :) no ešte by to chcelo kapotáž a bola by uplne super. :)

LubošVsetečka
LubošVsetečka napsal 21.04.14 v 22:30

Ahoj,
každopádně 10b taktéž za srdíčko a nadšení.Motorka je pěkná blahopřeji.

Neli21
Neli21 napsal 15.11.13 v 14:27

Ďakujem pekne. Také vety vždy potešia.

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 14.11.13 v 19:22 10b.

Jak jsem psal...deset bodů za srdíčko...

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 14.11.13 v 19:22

Motorky nejsou o obsahu a ceně...motorky jsou o emocích a srdci...
At ti to šlape a dělá radost...
Honza.