Yamaha TDR 125 (1998)

Vlastník Kuba402
Vloženo 21.9.2013
Aktualizováno 20.9.2015

Lak, výfuk, řetězovka, oprava a drobnosti

Vloženo: 16.03.2014, Uskutečněno: 16.03.2014, Stav tachometru: 42256 km, Zhlédnuto: 23x

Oprava motoru
Tak nakoupené díly jsem zavezl k opráváři do vesnice. Motorka byla opravená za chvíli ale bylo tam spousta hovadinek které se museli řešit. Třeba ulomený kerter tekže se to nechávalo svařovat, zarezlé šrouby takže je opravář musel vysekávat a dávat nové.
Mněnili se ložiska, gufera na klice protože mi TDR přisávala vzduch a nešel seřívit volnoběh. Olej se taky musel vymněnit ač byl mněsíce starý. Pak se mněnila celá spojka která už byla opotřebovaná. Rovnou se přetěsnil celý motor i těsnění pod hlavou, válcem, výfukem. Byl jsem u opraváře při prvním startu motorku. Naskočil skoro napoprvé na to že byl rozúpůlený motor. Opravář mi tam dolil destylku a já jsem jezdil a jezdil až najednou jsem si sednul na lavičku a dívám se na tdr a ono s ní kape voda s přepadu. Bylo špatné víčko chladiče a těsnění pod hlavou bylo taky prasklé takže to tlakovalo do chladící soustavy. To prasklé těsnění bylo nějakého čínského původu a tak jsem koupil nové a od Atheny a to drží krásně. Sehnal jsem i nové víčko chladiče a to taky funguje skvěle. Takže voda se mi už nestrácí. Tak oprava motoru je u konce

Lakování plastů
Plasty jsem si nechal lakovat autolakovnou OTTE z Haťi a autolakýrník si s tím doopravdy moc vyhrál dokonce tam udělal i linky které jsem tam vůbec nechtěl a vypadají famozně.

Výměna řetězové sady
Řetězová sada od předchozího majtele to mněla už opravdu za sebou tak jsem koupil novou od firmy ČZ. Řetězovku mi taky měnil opravář co mi dělal motor
Blinkry LED Arrow
S blinkrama byl taky problém. Zezačátku jsem jezdil jenom se zadníma ledkovýma a s předníma origo. Blikalo to rychle ale blikalo. Až jsem dal ledkové blinkry i dopředu tak nastaly problémy. Blinkry fungovali jako stroboskopy a navíc když jsem dal blínkr doprava nebo doleva tak pokaždé blikaly všechny čtyři protože v budících je vláknová žárovka a vlákno je průchozí a na kontrolku jsou napojelé levé i pravé blinkry a ty ledkové měli tam malou spotřebu že ten proud procházel přes tu kontrolku a blikali všechny čtyři. Vyřešil jsem to přerušovačem na led blinkry (už to blikalo pomalu) A blikaní všech naráz jsme vyřešil speciálníma odporama co jsem koupil na miramoto za 100kč 2 kusy. Na jednu stranu stačí 1 odpor.

Výfuk
Od výfuku někdo s původnímch majtelů odřezal kolínko co bylo na konci. Tak jsme s taťkou přivařili kolínko jinné a větší. Chce to ještě stříknout stříbřenkou ať to kolínko nějak vypadá. A mírně i shrubnul zvu. Což se mi líbí.

Blastry
Koupil jsem i blastry od Arcerbissu s montáží levého plastu jsem neměl problém ale s pravým bylo problému až až nakoneck jsem to vyřečil skrácením brzdové páčky o kuličku co tam byla :)
Alarm
Koupil jsem s internetového obchodu Parkujeme.cz motoalarm na 12V baterku s dalkovým ovladačem. No stál mě 300 kč a za tu cenu na ten alarm nemůžu říct jediné špatné slovo.

• Prodej

Tak motorku jsem dne 16.8.2015 prodal kámošovi. Motorku jsem měl celých 717 dní. Kupoval jsem ji s nájezdem 38 255 a prodával s 57 225 km. Motorka mě spoustu věcí naučila a taky do konce života odradila kupovat další 2T

Typ: Prodej
    Vloženo: 20.09.2015
    Uskutečněno: 16.08.2015
  • Díly nakoupeny !

Tak dnes mi konečně pošťák zazvonil a dovezl díly na TDR :-DD Dovezl : Řetězová sada ČZ Olej na mazání řetězu Spojkové lamely + prižiny Ložiska kliky Gufera kliky Zadní brzdové destičky Sadu těsnění motoru Olej

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.01.2014
    Uskutečněno: 21.01.2014
    Tachometr: 42050km
  • Zazimování a opravy

:-DD 2T - Řev motoru a síla traktoru :-DD Sezona pro mně nebyla nějak moc dlouhá motorku jsem koupil až na konci prázdnin a to jsem musel ještě čekat až vyřídím všecko papírování, technickou, evidenčku, přepis a je

Typ: Oprava
    Vloženo: 05.12.2013