Jawa 350/634 (1974)

Vlastník pado176
Vloženo 19.9.2013
Aktualizováno 21.9.2013

Fakt věrná kámoška, jezdila jen se mnou. Komu jsem ji půjčil, ten ji dotlačil ...

První dojmy - První první dojmy jsou věc dávno minulá, osedlal jsem ji ve svých 17-ti, což je dááávno. Už se ale těším na ty druhé první dojmy. Motorka stojí už 15 let v garáži - byly prostě jiný priority. Ale mám v plánu ji už brzy oživit a znovu provětrat.

Doplňky na motorce - polokapotáž, upravené boční schránky, tachec ze stovky, zrcátka z trabanta (ve své době na motorkách velmi oblíbená), blinkry z 638 a sexy přední blatník

Když mi tuhle motorku tenkrát otec přivezl, byl jsem z ní unešen. Jak vidíte z fotek, je to předělávka a ve své době byla bombová. Polokapotáž, modrobílý lak, bílý potah sedadla a palubovka ze škodovky 100. Dnes mě docela mrzí, že to není běžná origoš sériovka, která by se dala napucovat jako veterán, tahle je z tohoto pohledu v podstatě bezcenná (tedy pro mě samozřejmě NE, pro mě je to srdeční záležitost).
Prožil jsem s ní krásné mládí, je to - jako asi všechny staré dobré Jawy - universální stroj. Jezdí po silnici, po polňačce, po poli i v lese. Záleží je na tom, kam si troufneš.
Jediné co mi na ní zlobilo, byla elektrika. Jak jsem zapnul blinkr, pohasla světla. A při jízdě na mokré vozovce vynechával levý válec, no spíše vlastně nejel vůbec. Jezdit na ní bylo prostě opravdové dobrodružství.

knofel
knofel napsal 30.09.13 v 21:38

634 jsou super stroje! :) Poslal sem ti SZ ;) Jo a mimochodem ta fotka co jsi stáhl z netu a dal sem tak se v novinkách na tvém profilu stále zobrazuje. A je to fotka mojí motorky, která kdysi vypadala úplně stejně jako ta tvoje! :D

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 24.09.13 v 08:30 10b.

Pěkná, gratuluji k pěkné České motorce Přejí spoustu krásných zážitků.