Yamaha YBR 125 (2007)

Vlastník Blaude
Vloženo 15.9.2013
Aktualizováno 16.9.2013

Myslím, že do města vychytávka - malá spotřeba, lehká, celkem i svižná

Honda XL 125V Varadero: Přišla mi moc velká, těžká, větší spotřeba a vyšší cena

První dojmy - První dojmy byli asi takové, že sem ji uviděl a hned ji chtěl. Jelikož jsem přesedával z Betky 50, přišla mi strašně rychlá a lehce ovladatelná. I vzhledově je hezká.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce - nejdřív se poŕádně naučit jezdit,brzdit a až pak přesednout..

Doplňky na motorce - Žádné

Motorka se nejlíp cítí ve městě, kam je i podle mého určena. Ale i když vyjedete z města , můžete to "otočit" a jede dobře.. Velký plus je spotřeba, ale pokud jezdíte agresivně, tak se vyšplhá i na nějakých 3,5 - 4 litry. Osobně tankuju 100 oktanový benzín, jelikož 95tka s "ecomrdkama" mi ucpává čerpadlo, který se potom nesepne jakmile to stojí delší dobu na sluníčku. Pneumatiky sou moc úzké, ale to je skoro na každé 125. Zadní brzda brzdí hůře, takže ji používám jen při krizovkách napŕiklad na křižovatce, kde mi nějaký slepý řidič vjede.. Přední brzda ale už funguje skvěle! Mám najeto něco přes 2 tisíce kilometru za jednu sezónu a ještě mě nepřestala bavit. Ale jelikož už se blíží řidičák na 35kw, tak přesedám na silnější 650:) Jinak poruchy žádné - jenom jednou jsem spadnul z důsledku mé chyby a odnesl to jen plastík na budíkách - slepilo se a vše zas ok.