Yamaha YBR 125 (2006)

Vlastník bezina
Vloženo 10.9.2013
Aktualizováno 10.9.2013

Výborná pro lidi malé postavy jako jsem já, lehká, dobře ovladatelná, má nízkou spotřebu, výborná na dojíždění do práce.

První dojmy - Díky nízkému těžišti dostanu z motorky pohodlně na zem, takže jsem si celkově jistější. Jízda i posed je velmi pohodlný, ideální jízda je kolem 80 km/h při zařazení 5. rychlostního stupně. Bohužel při jízdě do táhlého kopce ztrácí na otáčkách, nutno podřazovat na nižší rychlosní stupně.

Tuto motorku jsem si vybrala pro její nízkou výšku, jelikož jsem z dříve užívaného stroje (Suzuki GS 500 E) velmi špatně dostala nohama na zem a při různých neočekávaných situacích mi ovládání motorky i v nulové rychlosti dávalo zabrat. Tato motorka je také lehčí, tudíž i při parkování a obdobných činnostech či manévrování se mi ovládá mnohem lépe a jsem si na ni jistější. Což je dobře nejen pro mě, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. S předjížděním při jízdě i do mírného kopce je to horší, rychle padají otáčky dolů. Velkou výhodou je zadní 26l kufr, do kterého pohodlně mohu uložit malý baťůžek spolu s motoplachtou a např. zámkem.

Eddie_na
Eddie_na napsal 09.05.14 v 17:05

Moc pěkná! Jen ji dobře krm, ať časem povyroste. Přeji spoustu bezstarostných kilometrů!

bezina
bezina napsal 12.09.13 v 14:24

jj konečně se zase dostávám do "jezdeckého" tempa , neboj, Libore, na výlety s Váma to asi nebude, takže "doprovodné vozidlo" to jistí

RobiXRV
RobiXRV napsal 12.09.13 v 07:44

Pěkná mašinka. Tak právě jsme přišli o doprovodné vozidlo :) Ať dobře slouží.

Milan-11
Milan-11 napsal 11.09.13 v 22:53

ejj tak přece Ta se líbí tatíkovi Dobrá volba.

Eyky
Eyky napsal 10.09.13 v 23:58 10b.

Pěkná je.
Původně jsem na ni chtěl začínat.
Ať slouží jenom pro radost.