Kawasaki ER 5 (2004)

Vlastník health
Vloženo 6.8.2013
Aktualizováno 3.10.2013

Skvělá motorka, na naučení super, lehce ovladatelná, pro začátečníka jako stvořená :)

Suzuki GS 500E: ER-5 se mi více líbila.
Honda CB 500: Podle recenzí lepší než ER-5, ale taky dražší :)

První dojmy - První dojem, super zátah, oproti jawě skoro žádné vibrace :D jediný problém při prvním přeřazení byl ten, že sem minul řadičku :D, protože po 350 toje úplně něco jiného, řazení de krásně lehce.

Motorku jsem si vybral kvůli ceně a vzhledu. V tp má 25kw jinak je otevřená na 37, s laďákem má krásný zvuk, bez něho bych ER-5 nejspíš nechtěl, aspoň o mě plechovkáři vědí a někteří dokonce uhýbají :D
Při cestování bez baťůžku je to super motorka, která umí i trochu jet pokud se podrží pod krkem, ovšem maximálka kolem 160 - 170, více se mi nikdy nepodařilo (teda na rovince). Myslím že výkon je pro začátečníka akorát. Ve dvou lidech už je to trochu horší jak s výkonem, tak s brzdama, které mi prostě nedostačují.

Dále motorka brzdí celkem hodně motorem, což je sice v kombinaci se slabými brzdami dobré, ale při ubrání plynu je to citelné a při ostřejší jízdě ve dvou máte případného spolujezdce pořád na sobě :))

Cestovní rychlost se dá okolo 120 km/h poté už na nic moc fouká vítr, podotýkám že nemám plexi, ale nevím jak hodně by to ovlivnilo cestovní rychlost. Pokud chce někdo jezdit rychleji možná by nebyla špatná volba Suzuki GS500 F, ale to je jen mů názor.

Jediná věc kterou jsem na motorce zatím musel řešit byly zrcátka, které přestali držet v kloubech a proto byly nahrazeny jinými.

3.10.2013: Motorku jsem poslal dál do světa, naučila mě hodně a bude mi chybět:) kdybych nepotřeboval finance na novou tak bych neprodával :) Na naučení super mašinka :)

JokeJack
JokeJack napsal 31.08.13 v 23:22

Pěkná kawina :) a jak tak koukám, tak si taky začínal na Jawě akorát ty na 350, já na 125tce:DD
Ale koukal jsem i na inzerát tvuj teda =) Pěkná,snad slouží dobře ještě =)

ZRX
ZRX napsal 25.08.13 v 22:02 9b.

At jezdí

Bart1101
Bart1101 napsal 07.08.13 v 23:22 10b.

Dobrá volba pro začátky,jakmile si k ní ovšem přičichneš,pomazlíš se s ní a přikoupíš nějaký ten prstýnek uvědomíš si ,že jsi zvolil správně 10b. za volbu značky