Yamaha YZF-R6 (2000)

Vlastník dyscac
Vloženo 4.6.2013
Aktualizováno 4.6.2013

Chtěl jsem něco, co poletí přes 200, abych zažil jaký to je jezdit rychle. Proto jsem si po M600 koupil Yamahu R6.

První dojmy - Jelikož jsem vysoký jen 168cm, měl jsem z velké motorky obavy. Abych dosáhnul na zem a podobně. Naštěstí mi tohle na R6 nedělalo nějaké větší potíže, akorát to chce nasbírat pár zkušeností s manévrováním motocyklu a vědět nějakou teorii o tom, jak se zachovat v určitých situacích pokud na zem nedosáhnu pořádně obouma nohama.

Tento stroj jsem si vybral kvůli poměru cena/design. Žádný jiný supersport v téhle cenové relaci se mi nelíbil tak moc jako R6. Sice jsem si pro výstavní kousek musel zajet 300km, ale co bych neudělal, abych měl doma leštěnku.
Sice jsem na tom nejel žádnou dálku, ale na takový ty projížďky kolem komína nebo celodenní výlet to bylo v pohodě. Baťůžek si tady nestěžoval, takže super. Najel jsem na ni celkově pouze 1300km, takže nic moc hodnotit ji nemůžu. Takže akorát pár poznatků:
- Když se jede na pohodu, tak je to super stroj, který umí i zabrat. Ale jakmile ji budete držet v otáčkách po celou dobu jízdy, tak Vám zaručuju naprosto jiný zážitek. V otáčkách je to prostě úplně jiná motorka, která okamžitě reaguje na jakýkoliv Váš pohyb a je to na ní o dost zábavnější.
- Pod sedlem spolujezdce je malý úložný prostor a jednou jsem si tam dal klíče od garáže. Pak jsem se teda byl projet a po přijetí zpátky jsem je tam neměl. Zjistil jsem, že kolem toho úložného prostoru je hodně volného místa, kudy věci můžou propadnout, takže mé klíče z něj prostě vyskočili. Naštěstí jsem je našel někde níže u motoru, kde se zasekly

Každopádně po 1300km motorka splnila svůj účel. Já se vylítal, poznal jaký to je, vyzkoušel maximálku (274km/h a víc to prostě nechtělo). Takže jsem to prodal a začal shánět nějaký nahatý dvouválec.