Aprilia Tuono 1000R (2006)

Vlastník zdenofido
Vloženo 4.6.2013
Aktualizováno 3.8.2016

Charismatický italský twin, co se nemusí hned každému zalíbit. Zvlášť přední hmyzí část je zvláštní..

Aprilia SMV 750 Dorsoduro: fajn ovladatelnost ale něco mi na ní nesedlo

První dojmy - První dojem proti gsxr byl že je to všechno strašně tvrdé, jinak chodící, jinak zatáčející, jinak se chovající. Těžko to, popsat- vysvětlit. První kilometry jsme si moc nerozuměli, ale časem jsme se sžili a už nám to spolu celkem jde. Chce to čas a pak to půjde!

Motorku bych doporučil pro - pro někoho kdo jí porozumí a něco už má najeto

Doplňky na motorce - koncovky výfuků mivv X-Cone
vzducový filtr PiperCross

Vybral jsem si ho, protože to byl už když jsem měl Falco můj sen. Logická cesta dál byly RSV 06+ nebo Tuono 06+. RSV jsem nakonec zamítl kvůli kapotám a lepší ovladatelnosti se širokými street řídítky Tuona.
Máme najeto sotva 2tis km. Žere to jak kdy, kolem komína běžně 10 litrů na sto, při dálničních přesunech kolem sedmi litrů, možná i méně.
Motor je rebel. Dole od asi čtyřech tisíc otáček pěkně popotáhne, ale když se roztočí nad devět tisíc je to zvíře vzpouzející se, že i na trojku odlepí přední gumu ve stošedesáti od země.
Úložný prostor to nějaký má, lékárička tam vejde v pohodě, nářadí, antipich.. Kdyby bylo málo místa- v pokličce co se dává namísto zadního sedla je taky úložný prostor. Tohle je snad první motorka na které nevozím pokličku místo zadního sedla. Asi to zní divně, ale červené zadní sedlo vypadá naprosto dokonale!
Motorka se cítí nejlépe v rychlých zatáčkách, tam se předvádí, jak ječí z výfuků a škemrá si ať jí ještě přiložíš. Baví to neskutečně. Po městě se s tím dá, ale jen když není zbytí. Po chvilce bolí levá ruke ze spojčení.
Cestovat se na tom dá, má to příchytky na bagáž na stupačkách a pod sedlem. Jen se nedá dlouho letět moc rychle, protože ti vítr nepěkně mlátí hlavou vlevo vpravo.. Není to nic příjemného. Vlastně se na tom nedá lítat nad stoosmdesát, to už je za řídítky vážně uragán!

.martin.sv.
.martin.sv. napsal 20.11.15 v 07:13

Motorku mám stejnou ale ty ženské mi k ní zatím chybí

Ivos
Ivos napsal 09.12.13 v 03:38

Taky chci chci chci potřebuju potřebuju potřebuju

zdenofido
zdenofido napsal 08.12.13 v 20:38

čičinky jsem přidal i do fotek ať se mi neočučí profilovka