Aprilia Tuono 1000R (2008)

Vlastník BobRF
Vloženo 19.5.2013
Aktualizováno 14.5.2015

Výborná pro zkušené motorkáře excelentní podvozek +vynikající motor přední brzdy z říše snů!!

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Vyborní můžu jen doporučit při koupi jeté motorky!!

Triumph Speed Triple: Malá nabídka a vysoké ceny vzhledem k rokům výroby.
Moto Morini Corsaro 1200: Žádná nabídka??!! Dovozci se asi těchto excelentních mašin bojí škoda!!!

První dojmy - Padla okamžitě do ruky po zkušenostech z Falca jsem na ní byl připraven ale musím podotknout že zase tak velký rozdíl ve vykonu motoru Rotax není! Je pravda že na Falcu jsem měl pár ůprav a Tuono je originál.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené bikery individualisty co nechtějí tuctové hodné motorky. Tuono není hodná motorka a nic neodpustí!!! Ale pokud se do ní dostanete tak vás odmění super zábavou kdo jí zná moooc dobře ví!!

Doplňky na motorce - Originál, samozřejmě ladené vyfuky budou po zkušenostech RP. Plexi ermax výborné!!

Zatím jen 500 km a vše co o Tuonu píšou tady na motorkářích je pravda vic: DRIPERA takže bych jen opakoval napsané. Musím dodat pár poznámek,sedlo pro batůžek je opravdu málé a nepohodlné ročníky 06 ho měly podstatně lepší + malé plastové držáky pro ruce! Manželka bylá zvyknutá z Falca to bylo v ohledu pro spolujezdkyni super! Čeká mne výlet v červnu tak si lámu hlavu jak tam pár vecí na 4000km nabalím ale jedu sám tak to snad nějak vyřeším??!! Gumy momentálně nazuté Dunlop SportSmart supr není problém až na kraj a kupodivu se zadní neztrácí před očima! Trochu jsem si pohrál se zadní brzdou a kupodivu brzdí kvalitní kapalina delá hodně a já jsem zvyklý brzdit oběma tak proto! Ted mne čeká komplet kontrola všeho výměna oleje filtru kapaliny spojky a hurá do světa věřím že Tuono nezklame!! Vyměnil jsem plexi originál za Ermax perfektní výborný design a učínné!!! Tak pomalu sezona končí najeto 7000 km dovolená projeto 6 zemí evropy gumy Dunlop Sportsmart perfektní báječně drží stopu a km nájezd 7000 a myslím že dva tisíce ještě dají jsem opravdu příjemně překvapen!!! Cestování solo výborné tanvak na nádrži a válec 50l vzadu vše v poho spotřeba do 6 litru! Za celou sezonu absolutně žádný problém a na dovolené dostala zabrat teplota celou dobu 35-40 stupnů ale italové to mají vychytane ventilátory šly pořád ale teplota motoru nepřekročila 101 stupnů ale v kratasech by se jed nedalo!!

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 29.12.13 v 20:23 10b.

Parádní tuono, ať dělá jen radost

Jardas444
Jardas444 napsal 24.11.13 v 17:31 10b.

Díky za koment .Koukám na tu tvou Aprilii a opět mě Italové přesvědčili o jejich originálních a zajímavých tvarech který umí.Jak jsem na ní koukl zepředu,hned mi připomněla vosu .Já tedy silničním motorkám nerozumím ale rád se na ně koukám.Ty laufy jsou úžasný a celkově je tvoje motka nádherná krasavice.Přeji mnoho pohodových kilometrů s tímto mazlíkem a dávám jasných 10b.

Blesk90 napsal 07.11.13 v 11:13

Moc pekna Italka. Jen mi rekni jak jezdis za 6 Ldyz upustim to, ze nemas ladaky tak asi hodne cestujes ze? Ja ikdyz jedu dal jsem na 7, ale pravda, ze to clovek porad taha pp zadech atd at slouzi.

Blesk90 napsal 07.11.13 v 11:12

Blesk90
Blesk90 napsal 07.11.13 v 10:47 10b.