Suzuki GS 500E (1991)

Vlastník WP-Kubik
Vloženo 9.5.2013
Aktualizováno 9.5.2013

GS, motorka pro začátečníky, tak jsem na ní začal. A není čeho litovat, užily jsme si.

První dojmy - První dojmy byly fantastické, řidičský průkaz jsem dělal na ČZ takže to byl přece jen obrovský skok, ale první jízda a zamilovaj jsem si ji. Těžko se mi pak dávala pryč.

Motorku bych doporučil pro - Jako první motorka ideální... Když to beru podle sebe, nic složitého, ale i přesto docela dravého, první dojmy takové byly. Je to moje srdcová záležitost

Doplňky na motorce - Doma laděný výfuk, s vážně krásným zvukem, padací rámy.

Jízda: Hezky jede, táhne, je lehoučká. Nic k vytknutí. Ideální na začátek. Hodně mě naučila.

Motor: Je to naháč, takže jsem toho využl a vybrousil žebrování, to je to jediné co se na něm dělalo, myslím že je nesmrtelný když dostane co potřebuje. Byla ježděná jako služební vozidlo pro přesun po dálnici, přesto všechno v pořádku.

Brzdy: Někdy vepředu chyběl druhý kotouč, ale myslím si že i tak dobře brzdí. I když tedy i tak byly brzdy dost jedovaté.

Podvozek: Byl trošku tužší, ale to si uvědomuju až teď, u první motorky bylo důležitý že jede, a bylo jedno jestli je tvrdá nebo ne.

Ovladatelnost: Hezky lehká, ovladatelná, jen tedy manipulace s centrálním stojánkem pro mě byla trošku zložitější, ale pro koho ze začátku ne.

Úložný prostor zase jen na povinnou výbavu...

Spotřeba: se pohybovala od 4 do 6ti litrů, někdo říká i míň, ale tak asi jezdit neumím...

Servis: I přes její stáří sem nedělal nic kromě oleje a zadní gumy.

Cestování se dalo, i když řidítka nebyly nejlepší volbou, ale dalo se to přežít. Ale cestováním nemyslím 400 kilometrů v kuse, snad každých 50, zastavit a protáhnout se.