Yamaha YZF 750 (1995)

Vlastník lukynick
Vloženo 10.4.2013
Aktualizováno 10.4.2013

Hledal jsem moto krere by bylo levné a alespon troch spolehlivé, jako předchozí moto jsem měl FZR600R byl jsem sní spokojen ale nehoda předčasně ukončila mou sezónu, nyní jsem hledal něco podobného, zvažoval jsem mezi FZR600R a YZF750.

První dojmy - při prvním svezení jsem neměl možnost moto zcela vyzkoušet ale byla pěkném stavu (repas tlumičů, seřízené karburátory) zvuk motoru byl také dobrý. Žádná rychlost neškubala a nevyskakovala. Tak jsem ji vzal doma jsem, dolil olej a že ji znovu projedu, a ouha nemohl jsem ji natočit, to mě trochu zaskočilo předtím chytla na drc. Když jsem v garaži zatopil, tak se mi podařila nastartovat a honem jsem ji projel. když jsem přijel tak za tepla držela volnoběh cca 2000ot/min tak sem ho stáhl na cca 1400ot/min. na druhý den jsem šel do garáže vytlačil jsem moto ven nechal pořádně schládnout venku bylo kolem nuly, a zkusil nastartovat, chytlo na drc, tak se moje obavy vytratily.

Zkušenosti jsou zatím poměrně dobré jen se oběvila netěsnost guferka u přepákování, tak jsem sundal kryt řetězovky vše vyčistil, problém se ztratil, guferko jsem si projistotu koupil do zasoby.
Vím že YZF žere olej ale ještě nemám vyzkoušeno kolik, předchozí majitel tvrdil že cca 4decky/1000 což by bylo supr, tak jsem zvědav.
Plániji na moto zkontrolaovat rozvodový řetěz(jde slyšet ale nic hrozného), na přední brzdy dát pancéřové hadice...