Blata Elite 15 (2013)

Vlastník Eluška
Vloženo 8.2.2013
Aktualizováno 13.5.2022

Prostě úžasná s Čínou se nedá vůbec srovnat co se týče zpracování.

Motorka koupena od Blata

První dojmy - První dojmy jen pozitivní.Kapalinové brzdy jsou dobře dávkovatelné takže namám problém.Co se týče výkonu budu si muset hodně zvykat nárust je až brutální z 3,5 na 10,5 koně.Jaro ukáže více.

Motorku bych doporučil pro - Pro pokročilejší malé závodníky dospělák ma problém se na ni vecpat.

Doplňky na motorce - Nejsou potřeba Blata ma vše na co si vzpomenu.

Najeto nemám nic jen kousek z kopečka počasí je zatím proti tak mám Blatu ještě zazimovanou v pokojíčku.Jen co se oteplí nalijem benzín a půjdem pomalu zkoušet novou techniku.Doufám že bude fungovat bezchybně loňskou sezonu jsem jezdila KXD Nitro a krom ježdění jsme měli hromadu technických problému.Proto jsme se rozhodli pro výměnu když už mě to ježdění chytlo.
2013
Sníh konečně trochu ustoupil tak byl čas prubnout co Blata umí.Je to mazec spojka seřizena do tvrda zabíra v točkách moto se zvedalo na zadní.Úprava skojky povolení šroubku na paknách co nejvíce to šlo teď zabíra o hodně níže.
Jde se jezdit a zkoušet znova.
Zvykám si na extrémně krátky plyn a spoustu výkonu první jízda v pohodě jen hledám vysoko uložené stupačky.Potom trochu více přidám následuje bleskové zrychlení mokro kamínky a je tu zaděláno na první pád.Teď už jsem na plyn daleko opatrnějši těch 10,5 koně je pro mě pořádná porce ve 4,5 letech..Prostě Blata je pořádně ostry bike podle číny.Bude to chtít hodně trénovat a půjde to i bez restriktoru výfuku a přetryskování karbce.Už jsem měla dva držkopády je to uplně jiné než na co jsem zvyklá z KXDčka občas se svezu jen ještě namam tu správnou jistotu zatím jezdím raději KXD je to pro mě snadnější.

Ke konci sezony 2013 jsem se trochu zlepšila ,proto přišel čas udělat další krok Blata dostala nakonec restriktor RM14 trysku 66 a pružinky ve variátoru se povolily co nejvíce to šlo.Nějaké malé zkušenosti s Blatou z dřívějška už byly takže přechod nebyl tak hrozný.Asi po dvou hodinách ježdění po parkovišti mezi kužely dokonce přišly první kolínka na rovince jsem taky docela zrychlila jen to bude chtít příští sezonu nějak poskládat a využít na okruhu v Těrlicku a zkusit nějaký ten závod v juniorech
2014
Je čas vyzkoušet nějaký ten závod ,proto jsme zahájili sezonu u AMK Těrlicko kde se jede o Evženův pohár na tratích v Těrlicku,Frýdu Místku ,Krmelíně a Brně.

V sezoně se jelo celkem 15 závodu mě se povedlo dokončit všechny ! Jednou to vypadalo ,že nenastoupím kvůli naraženým žebrům po nezaviněném pádu v zahřívacím kole zamáčkla jsem slzu a nastoupila na startovní rošt.
Můj nej úžasnější závod přišel v Brně jednak super trať a taky konečně BEDNA a 2.Místo.Tohle se mi ještě podařili zopakovat ve F-M a pak 3.místa v Krmelíně.
Takže bilance po sezoně 4x 2.místo , 2x 3.místo celkově v boji o Evženův pohár 3.místo v kategorii junior B.

Motorka tohle všechno vydržela kromě časté výměny zapalovací svíčky , která odcházela kvůli restriktoru a špatnému výplachu válce.
Tuhle sezonu jsem najela 981 Km při průměrné délce okruhu 370m to dělá nějakých 2650 kol.
Teď Blata zase odpočívá v pokojíčku hned na jaře se vrhneme na přípravu na sezonu 2015

2015

Znova nám odstartoval kolotoč závodu o Evženův pohár.První sérii závodu v Krmelíně se mi hned podařilo zajet 2. a konečně už to 1. MÍSTO !!! Ve F-M to nebyla žádná sláva a nakonec 2x 4. místo .Trochu lepší to pak bylo v další závodě ve FM 2x3 místo.

Co se týká Blatky tak proběhla rozborka motoru ,která ukázala ,že je vše OK dobrá to motorka co fakt vydrží.

Blíží se nám půlka sezony intenzivně jezdím trénovat pře Brnem hodně se mi podařilo stlačit čas v Krmelíně ze 39 s na 35 s. S dobrým pocitem odjíždíme do Brna ve snaze zopakovat loňský úspěch.Bohužel se nedaří vše jak má přišly pády v tréninku a trochu ztráta důvěry v podvozek Elitky její krátký rám je občas divočina.Taky nás potrápila v prvním závodu ulitá svíčka a ve druhém spadlý klobouček kdy jsem musela doběhnout s motorkou do depa opravit a vyjet ,takže bohužel poslední místo.Začínáme přemýšlet nad nákupem náhradního stroje pro takovéto případy ,kdy si technika staví hlavu.

Po závodech ještě zůstávám na týdenní minibikové soustředění s Malminibike v Brně.Moc jsme si to užila jak ježdění tak obecně a navštívila jsem během testu Ondru Ježka v boxech.

silvinka
silvinka napsal 24.09.15 v 09:47 10b.

Hříbek
Hříbek napsal 01.12.14 v 22:23 10b.

ještě ty body

Hříbek
Hříbek napsal 01.12.14 v 22:23

paráda malá , ale šikovná Taťka z tebe musí mít hroznou radost jasnejch 10b s přáním dalších úspěchů do života

findejs1310
findejs1310 napsal 01.12.14 v 17:17

TO JE SUPER 10b.

tooma
tooma napsal 01.12.14 v 16:35 10b.

sikula.. ;)