Jawa 350 Tramp (1998)

Vloženo 12.12.2012
Aktualizováno 14.7.2017

Topení v garáži - bufik

Vloženo: 12.10.2016, Uskutečněno: 12.10.2016, Zhlédnuto: 251x

Mám v garáži elektrické topidlo s ventilátorem. Když se venku ochladí a nechci ať se mi klíče lepí na prsty, přitopím si. Topidlo má svůj termostat a udržuje nast. teplotu. Někdy používám i časový spínač - když vím,že zítra přijdu do garáže ve tři hod. odpoledne - topení se zapne o půl hoďky dříve.
Objevil jsem však zánovní naftové topidlo z Tatry - bufik. Neměl jsem schéma zapojení a ovládací panel s kontrolkami. Oprášil jsem tedy svoje znalosti z elektrotechniky a postupně repasoval a oživoval bufika. Provizorně jsem připojoval na autobaterii jednotlivé díly - ventilátor - čerpadlo - žhavení - pak blaf,blaf a uslyšel jsem známý dunivý zvuk - pustil jsem tlačítko žhavení a vyběhl z plynové komory ven. Při zkoušce čerpadla se do spalovací komory dostalo "pár" kapek nafty navíc. Uklidnil jsem souseda, že mi opravdu garáž nehoří - tímto mu děkuji,že mi ji tak hlídá - a po rozplynutí dymu a potažmo smradu z nafty jsem v garáži uviděl hučící a slabě dýmící bufik 6BON3. Přepl jsem na poloviční chod - otáčky i hluk klesli. Smrad z nafty byl v garáži cítit ještě pár dní.
Zakoupil jsem výfukové potrubí /rouru a koleno na kamna/ namontoval a vyvedl přes větrací otvor mimo garáž. Rouru jsem v otvoru zazdil, ať se mi zplodiny nevrací dovnitř.
Pak stačilo sehnat transformátor, usměrňovací blok, vypínače a kontrolky a po vzoru cockpitu airbusu A380 zhotovit ovládací panel.
Povedlo se. Bufikem stačí zatopit, přepnout na úsporný chod a v pohodě laborovat s Jawkami. I po vypnutí a schlazení spalovací komory se teplo ještě dlouho v garáži drží. Dveře mám zateplené polystyrénem, podlaha je z desek Durelis, strop z desek a jedna stěna je obložena palubkami. Ty brďo, kdyby to blaflo...hasičák mi asi stačit nebude.

PS. ten popis na nádrži nafty je kvůli blbosti, nebo skleróze? Už nevím. Stalo se mi, že jsem neotevřel kohoutek na přívodu a žhavil a žhavil a čekal a žhavil a znova...

Leden 2017 - Výhřevnost bufiku ověřena. Teď,jak jsem rozebíral Emku, stačilo mi vytopit garáž na 12*C.

tramp57 (15) napsal 12.10.2016 v 18:59

Jasně, všichni jsme GOGO

zizour (12) napsal 12.10.2016 v 18:46

Kurňa blbej napovídač v mobilu. Samozřejmě, že ty jsi dobrej.
P.s. Ale já vlastně taky, proč ne.

zizour (12) napsal 12.10.2016 v 18:44

Jsem dobrej. Gratuluji.

• Zateplení garáže

Nastěhoval jsem se do nové garáže. (y) Protože chodím za motkami i v zimě, vylepil jsem dvokřídlová vrata soklovým polystyrénem, přelepil perlinkou a nanesl silkionovou fasádní omítku Weber 1,5 šedé barvy. Kolem dv

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.10.2016
    Uskutečněno: 09.10.2016
  • Výlet na Opálenou

Dnes jsem nejel až nahoru na Ondřejník, ale asi v půlce cesty jsem odbočil vlevo - směr na Opálenou. Lesní cesta je uježděná, bez kamenů, dá se jet docela svižně. Hezká procházka i pro pěší. :-DD - ty brďo, je tam

Vloženo: 27.03.2014
    Uskutečněno: 26.05.2013