Jawa 50/555 Pionýr (1960)

Vlastník Martaffon
Vloženo 3.12.2012
Aktualizováno 25.1.2014

Můj první pařízek, částečně rodinné dědictví, zbytek všemožně poscháněn.

První dojmy - Dojmy z první jízdy na čemkoli, co se člověku doslova "zrodí" pod rukama nikdy nemohou být negativní. Ač měla první jízda po zprovoznění od dokonalosti hodně daleko, doprovázela ji taková euforie a radost z toho že konečně jedu na svém pařízkovi, že lehko pominu asi půklilometrovou štafetu tlačení-tlačení-jízda-tla čení... :-)) všichni ty pocity dobře známe...

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence a pamětníky

Vše začalo v roce 2009 nálezem motoru, plechu a pár dalších dílů na půdě, údajně pocházejících z rodinného, nějakým chytrákem rozebraného a zřejmě rozdaného, pařízka. Následoval dlouhý proces shánění dílů ze všech možných zdrojů. Asi po roce byl však pařízek nenápadně odsunut z centra dění kvůli renovaci Kejvačky a Pincka.
Až začátkem listopadu 2012 konečně nastal okamžik kdy nebylo v garáži do čeho píchnout, přišel tedy po dvou letech na řadu. Po 55 hodinách práce rozložené do tří víkendů bylo dílo dokonáno.
Jelikož jízda na něm pro mě představovala vůbec první životní jízdu na pařízkovi, přesvědčil jsem se o tom, že legendy nelhaly... oproti pinckovi má zátah jako bejk, hlavně při rozjezdu mě překvapilo, jak nízké otáčky mu stačí k odpichu.
Tak ještě doladit pár much a vzhůru za dalším dobrodružstvím, tentokrát typu 550 )

Lubos92
Lubos92 napsal 20.01.14 v 18:16

Moc pěknej stroj .

cebeer
cebeer napsal 03.12.12 v 17:15

Smekám, jak jsi to dokázal poshánět a poskládat.