Jawa 250 Pérák (1948)

Vlastník Crawly
Vloženo 15.11.2012
Aktualizováno 20.12.2017

Tak už mám zase Péráka! Janeček křížený se Zbrojovkou z roku vítězství - 1948.

Motorka koupena od Burza Kladno - OK

První dojmy - Tak nám zima zase začíná kreslit po sklech a já si přivezl na dlouhé večery další vraždu, ze které vznikne motorka. Když se koukám na úvodní fotku, nemohu se ubránit přirovnání k mrtvole čerstvě vytažené z hrobu :)

Doplňky na motorce - 2x taška na plynovou masku.

15.11.2012
Ohledně renovace jsem poměrně pevně rozhodnutý, že tenhle Pérák bude v úpravě pro armádu. Jako v Králi Šumavy.

9.1.2013
Tak už jsem postoupil v kompletaci

Přední blatník z Karlštejna
Kolena výfuku Doksy
Tachometr Janeček z Prahy - bohužel mi schází rámeček a sklo...

Ještě že je tolik dárců orgánů... :)
---
Pomalu začínám zjišťovat, že kupovat díly na Péráka je stejně finančně náročné, jako renovace zavodní Bugatti.
26.4.2013
Nicméně už je chlapec v základovce. Těším se na nový lak jako vosa do cukrárny.
---
Tak už je v kupě...

bimbo750
bimbo750 napsal 08.02.13 v 21:17 10b.

Doufám, že až ho postavíš, tak ,že na něm svezeš Švorcovou.

Dolin
Dolin napsal 17.11.12 v 21:05 10b.

No špica!! Vědět, že na to bude u mě čas (jako že nebude) tak si dáme "Duel" Mám takové dva.

PS: V Králi Šumavy měl ten péroň už dost vychytávek a nepůvodních úprav (třeba spínačku),..mj, značku SPZ obráceně!!

fichtlrider
fichtlrider napsal 16.11.12 v 21:52 10b.

pěknej stroj v Králi Šumavy sice co si myslim měli červenýho (ono jak je to černobílí tak se to dá odhadnout jen podle světelného vyvážení) ale super výběr bude z něj krasavec

Crawly
Crawly napsal 15.11.12 v 21:39

Originální vojenskou ČSLA khaki syntetiku polomat mám už připravenou!

jezdec68
jezdec68 napsal 15.11.12 v 21:33

Pérák byl krásný motocykl. Měli jsme ho na vojně ještě v roce 1964 jako služební a jezdil na něm kdo měl ruce. Žádné zvláštní úpravy neměl, pouze byl v barvě khaki. Jediné co trochu zlobilo bylo zapalování u kterého občas odešel kondenzátor a pak byly "kladívka" hned upálený.