Honda CR 500 (1999)

Vlastník Whistler
Vloženo 28.9.2012
Aktualizováno 28.9.2012

O CR500 už bylo řečeno a napsáno mnoho...asi každý fanda motokrosu jí zná nebo oní aspoň slyšel, legendární japonský púllitrový dvoutaktní kladivo

náhodou jsem objevil jednu CR na prodej kousek ode mě, byl to rok kolem 86, starý rám, tlumiče, brzdy, v podstatě veterán, ale ten motor, když jsem jí viděl poprvé na živo nastartovanou, běhal mi mráz po zádech. Tenkrát mi bylo jasné že si jí jednou budu muset pořídit. Projel jsem se, s respektem, oproti dvěpade na kterou jsem byl zvyklý na nic nečekala, při každém přidání plynu už z nízkých otáček na záda, jedno co bylo zařazeno. Tahala za ruce jak zblázněná. Nádhera.

Uběhl rok a našel jsem na inzerci opět nedaleko jednu CR500 na prodej, byl to novější model, vypadala fotkách slušně a byla za zajímavou cenu, zrovna jsem ale bokem peníze neměl a tak jsem prodejci poslal jen mail, týden mi neodpověděl, tak jsem byl vklidu, že už je asi prodaná nebo rezervovaná a já jí "nebudu" muset koupit. Bohužel po týdnu se majitel ozval že je k mání a ať přijedu, nedalo se tedy nic dělat, sbalil jsem prachy, zapojil káru a jelo se. Po projetí bylo jasno, chovala se a fungovala přesně podle očekávání, nedalo se nic dělat a musel jsem jí koupit. Teď jí mám a zvykáme si na sebe. První den jsem jí ani nebyl schopný nakopnout. Svini. Druhý den po víměně svíce chytla na první kop a tak chytá zatím stále dobře teplá i studená, chce to přetáhnout píst lehce přes horní úvrať, a zhoupnout páku.

radek89
radek89 napsal 29.09.12 v 10:29

to musi byt brutální vykon jednou se na tom musim taky svest

Barney
Barney napsal 29.09.12 v 09:24

Peklo!

me2d78
me2d78 napsal 29.09.12 v 07:53

kladivo na čarodějnice...10b jasných...