Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník firedawe
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 28.4.2013

Vloženo: 14.09.2012, Uskutečněno: 14.09.2012, Stav tachometru: 17380 km, Zhlédnuto: 2x

Ráno dorazil balík, na který jsem čekal jak malej pionýr na svůj odznáček . Dost jsem o výběru bot na Tenerku rozmýšlel a bádal. Bot na moto jsou na trhu kvanta, s kvalitou už to není tak hvězdné a supr boty za supr prachy prostě neseženete, natož na mou sloní tlapičku. Ale nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci, říkal už dávno kdosi a já tomuhle rčení poslední dobou začínám i trochu rozumět.
SIDI ADVENTURE GORE-TEX to je ten poklad, co dorazil. Podařilo se mě kápnout na super prodejce a slušnou cenu.
Četl jsem o nich spoustu recenzí, vychvalování na fórech i trochu hany(vysoká cena), ale nikdo vám nezaručí, že zrovna vy budete nejspokojenější majitel těchto bačkůrek, dokud je nemáte na noze a nejezdíte v nich. Tak sem se natěšeně oblík, nazul ty skvosty, vzal foťák a vyrazil s Tenerkou do přírody. Tak nějak nikam konkrétně, jen sem věděl, že musím do vody min. do 2/3 výšky bot, trocha marastu, nějaký větve a šišky od kol lítající a tak. Po cestě párkrat cvaknout foťákem.
No nebudu to protahovat, na objektivní hodnocení je přílš brzy, ale první dojmy jsou veskrze příznivé. Boty jsou nové, tudíž ještě tvrdé a cit v nich se získá časem. Voda se do nich zatím nedostala a doufám, že to tak i zůstane. Samozřejmě bude záležet i na opečování bot(čištění, impregnace apod.) Jinak se zdají pohodlné a schopné absolovovat i trochu chození, která pro nositele nebude utrpení.
Nutno dodat, že při vyjížďce jsem jezdil po cestách polních, lesních, brodil jsem říčkou bez ztráty provozních kapalin a ropných látek, při mém pohybu v lese nezemřela žádná srna ani jiné zviřátko a nebyla týrána nadměrným hlukem o nic víc než při pohybu lesácké Tatry, které krvácí umírající motorový agregát, černým motorovým olejem. Ani jsem nepřejel žádného nimroda(milovníka přírody) který právě vykulil svůj bachor z orámovanýho offroada, na kolech velikosti kombajnu, aby se vydrápal na posed, vybavený PB přímotopem a odtamtud sejmul tu srnu kvérem za půl míče s optikou jakou disponují snipeři z Obamovy ochranky, a pak si její hlavu vycpal a dal nad krb.

momo71 (3) napsal 29.09.2012 v 21:53

)) Super trefny popis ))

firedawe (9) napsal 19.09.2012 v 03:08

Forma Adventure jsem taky zvažoval, jenže to je poměrně měkká bota, na cestování asi naprosto v pohodě, ale chybí mi tam nějaká ochrana kotníku apod. Jinak za cenu, za jakou se nechají sehnat, určitě dobrý kup. Mě přesvědčila Goretexová membrána a výztuhy bot, zároveň pohodlí. Nevýhoda ta cena u Sidi, ale počítám s nima na víc sezón, tak doufám něco vydrží.

ziki.xt (23) napsal 18.09.2012 v 10:13

Moc hezky, výstižně a pravdivě napsáno, přesně vím o čem píšeš.Moc dobřě vím jak tito ,,milovníci přírody´´ blbě čuměj když kolem nich probublám. Jinak boty vypadaj super, ja pošilhávám po Forma adventure, ale až na příští sezonu. Tedy pokud manželka a finance dovolí.

istonbike (2) napsal 14.09.2012 v 18:54

Perfektní výběr bot (taky bych je bral),super poznámka o ošetřování (GORE-TEX membrána je uvnitř a vnějšek je třeba udržovat...což hodně kupců nepochopí ) a nakonec poznámky na ochranu přírody a pupkatého nimroda to vše napsáno naprosto ČTIVĚ a PRAVDIVĚ

• Úprava kufrů a stojánku

Už delší dobu rozmejšlím fšelijaký úpravy Tenerky, který by mě tak nějak mohly ulehčit při cestování. Drobná hliníková věcička na policajtu, může na měkčím terénu zabránit zaboření a pádu motky na zem. Určitě to vyrábí p

Vloženo: 21.03.2013
    Uskutečněno: 21.03.2013
  • Úprava výšky

Spoustu majitelů Tenerky, řeší problém s výškou sedla, kvůli došlápnutí na zem. Jak je známo, řeší se to mimo jiné výměnou "kostí" v přepákování ( pro snížení se použijí delší jak originál). Já sem celkem čahoun(196), ta

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.03.2013
    Uskutečněno: 03.03.2013
  • Úprava sedla

Po zimním spánku je potřeba trochu popracovat na mašině, páč jaro za dveřma, květen tam je taky no a v květnu je v plánu taková malá projížďka na Gibraltar. Už v zimě jsem nad popovickým Kozlíkem dumal nad tím, jak si

Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 01.03.2013