Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník firedawe
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 28.4.2013

Úprava kufrů a stojánku

Vloženo: 21.03.2013, Uskutečněno: 21.03.2013, Stav tachometru: 17950 km, Zhlédnuto: 8x

Už delší dobu rozmejšlím fšelijaký úpravy Tenerky, který by mě tak nějak mohly ulehčit při cestování. Drobná hliníková věcička na policajtu, může na měkčím terénu zabránit zaboření a pádu motky na zem. Určitě to vyrábí povícero firem, ale... No prostě já než bych utrácel spousty kačáků za věcičky, který si průměrnej kutil domácí dokáže vykouzlit za minimální náklady doma v garáži, tak si to zbastlím doma sám. A za ušetřený mrzký peníz radši koupím kvalitní hadry, případně něco, co se vyrábět doma nedá ( buď z důvodů absence některýho vercajku, nebo kvůli bezpečnosti a nebo se to prostě nevyplatí ). Ale uříznout kus hliníkovýho plechu, trošku pilníku, trošku vrtačky, kousek šroubů a patka na poliše je hotová. Co na tom, že na ní není krásný logo nějakýho giganta, účel to splní.
Další túúning proběhl na kufrech. Jeden kanystr už tam visí do podzimu ( kanystr za 160,- držák SAMODOMO), tak se zjevil větší brácha na druhým kufru, tentokrát 3l. Opět pouze koupě kaňďáku 170,- a držák - kousek Al plechu, pár dírek, ohýbačka, pár popruhů se sponkama a voalá- s obouma bandaskama v mžiku dojezd o 100km dál. Neplánuju Paříž - Dakar, ale hledání pumpy v neděli někde na venkově třeba ve Francii, může člověka přinejmenším rozmrzet
Ještě přišroubovat madýlka na víka kufrů a můžu bez problémů fouknout spacák nebo karibábu na kufry.
Kvalitu provedení je možno posoudit dle foto, myslím, že to není až taková trága vzhledem k výbavě mojí stodoly, nicméně funkčnost mě uspokojuje za odvedenou práci.

ziki.xt (23) napsal 24.03.2013 v 15:02

Patka na stojánku pár exceláns, ty držáky na kufrech vypadaj taky době,ale myslím, že v tej umělej hmotě s hliníkovou šlupkou na povrchu toho moc neudržej.

• Úprava výšky

Spoustu majitelů Tenerky, řeší problém s výškou sedla, kvůli došlápnutí na zem. Jak je známo, řeší se to mimo jiné výměnou "kostí" v přepákování ( pro snížení se použijí delší jak originál). Já sem celkem čahoun(196), ta

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.03.2013
    Uskutečněno: 03.03.2013
  • Úprava sedla

Po zimním spánku je potřeba trochu popracovat na mašině, páč jaro za dveřma, květen tam je taky no a v květnu je v plánu taková malá projížďka na Gibraltar. Už v zimě jsem nad popovickým Kozlíkem dumal nad tím, jak si

Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 01.03.2013
  • Údržba přepákování

Dalším krokem posezónní údržby byla kontrola a promazání přepákování na kyvce. Hodnotil bych úkon jako poměrně nenáročný pro trochu zručného mekánika. Jak jsem se někde dočetl, výborným pomocníkem pro tuto činnost měl bý

Typ: Oprava
    Vloženo: 25.11.2012