Honda XL 125V Varadero (2001)

Vlastník miles-y
Vloženo 30.8.2012
Aktualizováno 29.1.2013

Prvni 125ccm co na mě čekala již když jsem řičák teprve dodělával. Předcházely jí asi půl roční diskuze a vybírání. Nevyhnul jsem se ani výběru mezi 2t a 4t.Nakonec jsme pořídili Váro a můžu jedině doporučit. Nelituji jediného kilometru ujeteho na ní

První dojmy - Moc se mi líbil pohodlný posez. Poté co jsme jezdili a zkusil jsem i cbr a hned potom zpět na Váro, tak rozhhodně musim říct, že ten dvouválec dělá víc než by si mnozí mohli myslet. Pohodlny posez, táhne hezky, je hodná a přitom se na ní blbnout dá.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé cestovatele, kteří chtějí při cestování použijí i nějakou tu polňačku.

Doplňky na motorce - Padací rám,kufr BMW

Motorka skvělá, na cesty pohodlná, dvouválec byl znát, jelo to lépe třeba ve dvou. Měl jsem ji 3 měsíce a za tu dobu jsem na ni najezdil asi 8200km. Jízda velice pohodlná, motor skvělý dvouválec, který když se roztočí tak i zatáhne ale samozřejmě v rámci 125ccm. Brzdy by možná mohly být o kousek lepší ale stačí, podvozek tak akorát, ale když se víc naklonila, měla tendence se kroutit. Ovladatelnost naprosto skvělá, ať si říká kdo chce co chce. Se spolujezdcem to furt jakž takž jelo, rozhodně lépe než na jednoválci ve dvou, ale nešel mi přenastavit centrální tlumič a když jsem měl vzádu větší žátěž tak přední kolo bylo někdy až nezdravě odlehčené. K motorce jsme pozděěji dokoupili kufr BMW na dvě helmy což bylo velice pohodlné, síťka pod sedlem a na nádrži tankvak, uložného prostoru až až. Spotřeba mi trochu vyrostla a bylo to okolo 4 litrů. V terénu se s ní dá projet spoustu a díky pneumatikám Pirelli Scorpion vzádu 130mm tak terénem proplouvala sama a pohodlně. Jakmile chtěl člověk zkusit trochu blbnout v terénu, musel v rámci mezí protože geometrie je super na projetí ale při blbnutí už vám moc neodpustí a když ji třeba na trávě dostanete za určitý úhel tak už ji nevrátíte, v tomto asi jako v jediném případě byla cítít hmotnost motorky a bylo to na škodu. Považovat to za nedostatek nejde. V měste byla poslušná, díky širokým řídítkům se dalo proplouvat,kličkovat městem jak nic. A na silnici nemám připomínku. Na cestování výborná, akorát mě se protáčel grip u plynu a když jsem jel v kuse několik hodin (5+) už mě bolela ruka jelikož jsem to musel držet křečovitě aby se neprotáčel.